fot. Michał Jóźwiak/ Misyjne Drogi

Dodatkowe odpusty zupełne. Przyjaciele Misji mają udział w dobrach duchowych Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN

Każdy z nas ma możliwość dołączenia do Przyjaciół Misji. Z jednej strony to wielka pomoc dla całego dzieła misyjnego Kościoła, ale to także korzyść duchowa dla nas samych.

Przyjaciele Misji Oblackich to ponad 40 tys. osób, które stają się misjonarzami bez wychodzenia z domu. Przez modlitwę, przez ofiarowanie Bogu cierpienia i radości, przez dobre uczynki i materialną pomoc współtworzą wielkie dzieło misyjne Kościoła razem z misjonarzami, którzy wyjechali w rozmaite zakątki świata. Dzięki temu Dobra Nowina o Chrystusie może być głoszona na krańcach świata.

Dołączając do grona osób wspierających misje, masz również zapewnioną troskę ze strony Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów. Każdego dnia odprawiane są co najmniej trzy msze św. za żyjących i zmarłych Przyjaciół Misji.

– Wiem, że już teraz codziennie ktoś się za mnie modli, ale będzie tak także po mojej śmierci – mówi pani Anna, jedna z Przyjaciółek Misji. – Ale wiem też, że dzięki dodatkowym odpustom mogę pomóc większej liczbie osób zmarłych. To także część mojej misji – dodaje.

fot. Michał Jóźwiak/ Misyjne Drogi

Ponadto Przyjaciele Misji Oblackich mogą korzystać pod zwykłymi warunkami z odpustów zupełnych przysługujących Zgromadzeniu:

  • w dniu zgłoszenia się do Przyjaciół Misji,
  • 19 marca (św. Józefa),
  • we wszystkie święta Matki Bożej.

Dołącz do grona Przyjaciół Misji. Zapewnij wsparcie misjonarzom i sam otrzymaj wielką duchową pomoc.

>>> Kliknij i zostań Przyjacielem Misji <<<

Uzyskane przebaczenie w sakramencie spowiedzi nie uwalnia osoby od kar doczesnych (czasowych).

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  • brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy),
  • stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna,
  • przyjęcie Komunii świętej,
  • odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji papieża, ale w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież, np. intencja papieska na lipiec; intencje te są można je wyszukać w internecie, publikujemy je także w wydawanym co roku Kalendarzu Misyjnym i w „Misyjnych Drogach”),
  • wykonanie czynności związanej z odpustem zupełnym lub modlitwa w dniu uprzywilejowanym odpustem zupełnym (spowiedź i Komunia św. może być wcześniej).
Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze