Fot. pixabay

Dzień Dziecka Utraconego. Jak wygląda w diecezji bielsko-żywieckiej?

Modlitwę w intencji rodziców, którzy stracili dzieci zanoszono 14 października w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. W przeddzień Dnia Dziecka Utraconego niektórzy uczestnicy Różańca, adoracji eucharystycznej i Mszy św. ustawili przy Najświętszym Sakramencie światełka pamięci dla swoich utraconych dzieci.

Dyrektor duszpasterstwa rodzin w diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Tomasz Gorczyński, zauważa w rozmowie z KAI, że śmierć dziecka nie dotyka wyłącznie jego rodziców, ale również bliższych i dalszych krewnych, przyjaciół rodziców, a także inne osoby towarzyszące.

>>> Dlaczego 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego?

Zwraca uwagę, że Dzień Dziecka Utraconego jest również okazją, aby przez spotkania, wspólne modlitwy, rozmowy przypomnieć o dzieciach, które pojawiły się na świecie niekiedy tylko na chwilę. „Mimo śmierci, mają one nadal specjalne miejsce w sercach rodziców” – podkreśla.

Za rodziców, którzy utracili swoje dzieci, modlić się będą w sobotę także w innych miejsca diecezji bielsko-żywieckiej, m.in. w parafiach Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca. Na bielskim cmentarzu w Kamienicy zaplanowano złożenie urn z prochami dzieci nienarodzonych z bielskich szpitali. Wcześniej odbędzie się koronka do Bożego Miłosierdzia za rodziców po stracie, sprawowana będzie też Msza św. w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze