Zdjęcia poglądowe fot. Mikael Kristenson/unsplash

Ekonomistka, prof. Elena Beccalli pokieruje włoskim uniwersytetem katolickim

Pięćdziesięcioletnia ekonomistka prof. Elena Beccalli będzie od 1 lipca rektorem włoskiego Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca (Università Cattolica del Sacro Cuore). Została wybrana na kadencję 2024-2028 jako pierwsza kobieta w historii tej uczelni.

Dotychczas Beccalli kierowała Wydziałem Nauk o Bankowości, Finansach i Ubezpieczeniach. Uzyskała 93 proc. głosów wykładowców uniwersytetu, a następnie jej wybór zatwierdziła rada administracyjna uczelni.

Becalli powiedziała, że powołaniem uniwersytetu jest powszechność, w której toczą się dialog i dyskusja – otwarte, wolne, interdyscyplinarne. Ma wnosić swój wkład w refleksję nad pytaniami granicznymi, dzięki koordynacji licznych inicjatyw wspólnoty akademickiej.

>>> Co Kościół w swych dokumentach mówi o kobietach? [SYNTEZA]

Założony w 1921 roku w Mediolanie Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca ma obecnie 14 wydziałów z siedzibami w Mediolanie, Brescii, Piacenzy-Cremonie, Rzymie i Campobasso. Jego częścią jest, znana jako szpital papieży, rzymska poliklinika im. o. Agostino Gemellego, który był pierwszym, długoletnim (1921-1959) rektorem uczelni. Na Sacro Cuore wiedzę zdobywa ponad 40 tys. studentów. Co ciekawe, na tym prywatnym katolickim uniwersytecie nie ma wydziału teologii.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze