Mecz Polska - Macedonia Północna fot. PAP/Leszek Szymański

Mecz Polska – Macedonia Północna fot. PAP/Leszek Szymański

Eliminacje Euro 2020: Polska wygrywa z Macedonią Płn. 2:0

Dzisiejszy dzień był ważny nie tylko dla dziejów polskiego parlamentaryzmu, ale także i piłki nożnej. Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz reprezentacji Polski z Macedonią Północną. Biało-czerwoni wygrywając spotkanie 2:0 zapewnili sobie awans do Euro 2020!

W ostatnim spotkaniu z Macedonią Północną, rozgrywanym w Skopje, Polacy wygrali skromnie 1:0 po bramce Krzysztofa Piątka w 47. minucie.

Dziś reprezentacja Polski wystąpiła w następującym składzie:

Biało-Czerwoni zdobyli w tym spotkaniu dwie bramki. Jedną z nich w 74 minucie strzelił Przemysław Frankowski, drugą 6 minut później – Artur Milik.

Zwycięstwo biało-czerwonych w tym spotkaniu zagwarantowało naszym reprezentantom awans do Mistrzostw Europy bez oglądania się na innych rywali z grupy!