euro 2020

Euro 2020: mecz Dania – Finlandia zawieszony. Nieprzytomny zawodnik opuścił boisko na noszach [AKTUALIZACJA]

Na sobotę, 12 czerwca, w ramach trwającego Euro 2020, zaplanowano mecz Dania – Finlandia. W 43. minucie spotkania, piłkarz reprezentacji Danii – Christian Eriksen upadł na murawę bez kontaktu z innym zawodnikiem. Jak podają media, był on reanimowany przez ratowników medycznych.

Eriksen przez długi czas leżał na murawie boiska. Organizatorzy nie podawali żadnych informacji o jego stanie. Po upadku miało dojść nawet do reanimacji Duńczyka.

W 7. minucie doliczonego czasu, zawodnik opuścił boisko na noszach i w asyście ratowników medycznych. Mecz został zawieszony.

***
Z najnowszych informacji wiadomo, że Eriksen czuje się już dobrze.

„Świetne wieści. Zespół medyczny szybko wykrył, że jego serce zatrzymało się, a następnie wykonał wczesną resuscytację krążeniowo-oddechową i szybko wyprowadził defibrylator na boisko. Dali mu największą szansę na reanimację. Ogromna praca wszystkich zaangażowanych” – napisał na Twitterze Raj Chohan

Mecz zostanie wznowiony o godz. 20.30

W odpowiedzi na prośbę graczy obu drużyn, UEFA zgodziła się na wznowienie meczu pomiędzy Danią i Finlandią dziś wieczorem o 20:30. Rozegrane zostaną ostatnie cztery minuty pierwszej połowy, po czym nastąpi 5-minutowa przerwa, po której nastąpi druga połowa – napisała UEFA.