Europa potrzebuje świadków chrześcijaństwa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Europa potrzebuje świadków swojej chrześcijańskiej tożsamości. To właśnie wierność dwutysiącletniemu dziedzictwu „Christianitas” może zapewnić jej i narodom ją zamieszkującym solidne podstawy do stabilnego, bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju” – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi”.

Kongres potrwa do 22 października. Przewodniczący Episkopatu, który przebywa w Rzymie na synodzie biskupów poświęconym młodzieży, nie mógł osobiście uczestniczyć w Międzynarodowym Kongresie „Europa Christi”. W specjalnym liście zapewnił jednak organizatorów i uczestników Kongresu o pamięci w modlitwie i przesłał pasterskie błogosławieństwo.

fot. Giuseppe Lami, PAP/EPA

„Mam nadzieję, że dzięki Kongresowi głos kolejnych synów i córek Europy stanie się słyszalny na arenie międzynarodowej, przyczyniając się do umocnienia w Europejczykach świadomości wagi poruszanego zagadnienia” – napisał. List został przesłany na ręce ks. inf. Ireneusza Skubisia, moderatora Ruchu Europa Christi.

Ruch „Europa Christi” powstał w marcu 2017 roku. Jego twórcą jest ks. infułata Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego tygodnika katolickiego „Niedziela”. Jego głównym celem jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Pierwszy Kongres Ruchu „Europa Christi” odbył się w dniach 19-23 października zeszłego roku w Częstochowie, Łodzi i Warszawie. Tym razem ma miejsce w Częstochowie, Warszawie, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie i Łodzi.

Zdjęcie: logo Ruchu Europa Christi, fot. mat. prasowe

 

Zobacz także
Wasze komentarze