Florencja: kary dla klientów prostytutek

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od dziś kara aresztu do trzech miesięcy oraz grzywna w wysokości 206 euro grozi klientom ulicznych prostytutek we Florencji.

Burmistrz miasta Dario Nardella wydał rozporządzenie w tej sprawie, korzystając z nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa we włoskich miastach, ogłoszonych przez resort spraw wewnętrznych w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

Inicjatywie przyklasnęły władze Wspólnoty im. Papieża Jana XXIII, od lat głoszącej tezę, że kres prostytucji położy ugodzenie w jej klientów. Przykład z Florencji, oświadczył stojący na czele wspólnoty Giovanni Paolo Ramonda, powinny teraz wziąć inne miasta, a także parlament. Przypomniał, że nierząd jej formą niewolnictwa. Rozporządzenie burmistrza Florencji, dodał, mówi wszystkim, że „postępowanie niektórych mężczyzn jest błędne: prawdziwi mężczyźni nie kupują seksu”.

Wspólnota im. Jana XXIII, założona w 1958 r. przez kapłana z Rimini, księdza Oreste Benzi, zmarłego w 2007 r., od lat prowadzi kampanię uwolnienia ofiar handlu ludźmi, do których zalicza prostytutki, twierdząc, że ukrócenie tego zjawiska umożliwi walka z „popytem” za sprawą surowych kar dla klientów.

Florencja: kary dla klientów prostytutek
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze