Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Franciszek: bądźcie sługami nadziei

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Obyście byli tutaj sługami nadziei, której tak bardzo potrzebuje świat – zaapelował Franciszek na zakończenie mszy św. w Kompleksie Sportowym im. Księcia Moulaya Abdallaha w Rabacie. Papież zachęcił do trwania na drodze dialogu z muzułmańskimi braćmi i siostrami, a także do współpracy, aby widoczne stało się to powszechne braterstwo, którego źródłem jest Bóg.

Papież podziękował królowi Mohammedowi VI za zaproszenie, a także przedstawicielom władz i wszystkim osobom, które współpracowały na rzecz powodzenia tej podróży.

Wyraził wdzięczność biskupom, duchowieństwu i świeckim Maroka, którzy są tutaj na służbie życiu i misji Kościoła. Dziękuję wam, drodzy bracia i siostry, za wszystko, co uczyniliście, aby przygotować tę podróż i za to wszystko, co mogliśmy dzielić dzięki wierze, nadziei i miłości.

Na zakończenie papież zachęcił do trwania na drodze dialogu z muzułmańskimi braćmi i siostrami, a także do współpracy, aby widoczne stało się to powszechne braterstwo, którego źródłem jest Bóg. „Obyście byli tutaj sługami nadziei, której tak bardzo potrzebuje świat” – powiedział Franciszek.

Zobacz także
Wasze komentarze