epa05889399 Pope Francis speaks during his weekly general audiance at Saint Peter’s Square in Vatican City, 05 April 2017. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek modli się za ofiary ataku na kościół koptyjski w Egipcie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O swej modlitwie za ofiary zamachu na kościół koptyjski w Egipcie zapewnił Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. „Niech pan nawróci serca osób, które sieją terror, przemoc i śmierć, a także serca tych którzy produkują i handlują bronią” – powiedział papież.

„Mojemu drogiemu bratu, Jego Świątobliwości papieżowi Tawadrosowi II, Kościołowi koptyjskiemu i całemu umiłowanemu narodowi egipskiemu wyrażam moje głębokie współczucie. Modlę się za zmarłych i rannych. Jestem blisko krewnych i całej wspólnoty. Niech pan nawróci serca osób, które sieją terror, przemoc i śmierć, a także serca tych którzy produkują i handlują bronią” – powiedział Ojciec Święty.

Dzisiaj rano na skutek wybuchu bomby w koptyjskim kościele św. Jerzego w mieście Tanta, na północ od Kairu, podczas niedzielnego zgromadzenia wiernych na Eucharystii śmierć poniosło co najmniej 21 osób a 69 osób jest rannych.

Franciszek modli się za ofiary ataku na kościół koptyjski w Egipcie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze