epa05948086 Pope Francis (C) is flanked by newly ordained priests as they wave to faithful during the Regina Coeli prayer in St. Peter’s Square, at the Vatican, 07 May 2017. In a mass earlier on 07 May at the St. Peter’s Basilica, the Pontiff had ordinated ten young priests. EPA/MASSIMO PERCOSSI Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek na Regina Coeli: Duch Święty źródłem świętości

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O Duchu Świętym, źródle świętości będącej powołaniem wszystkich chrześcijan mówił papież w swoim rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli.

Ojciec Święty przypomniał, że nasze powołanie do świętości jest zakorzenione w sakramencie chrztu św. i bierzmowania. Realizuje się ono we wspólnocie ludu Bożego, a związane jest z Bożym planem zbawienia, który wypełnił się w Chrystusie. 

Franciszek podkreślił, że w naszej ku świętości konieczne jest otwarcie się na natchnienia Ducha Świętego i pozwolenie, aby On nas prowadził. Zaznaczył, że droga uświęcenia polega na życiu w sposób godny Boga. „Duch Święty wkraczając w nas pokonuje oschłość, otwiera serca na nadzieję, pobudza i wspiera dojrzewanie wewnętrzne w relacji z Bogiem i bliźnim…, a Jego owocem jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” – stwierdził papież.

Na zakończenie Ojciec Święty zachęcił do modlitwy, by Maryja wyjednała również dzisiaj dla Kościoła nową Pięćdziesiątnicę, która dała by nam radość życia i świadczenia o Ewangelii i „napełniła nas mocnym pragnieniem bycia świętymi dla większej chwały Bożej” (Gaudete et exsultate, 177).

Franciszek na Regina Coeli: Duch Święty źródłem świętości
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze