fot. EPA/MASSIMO PERCOSSI

Franciszek na Regina Coeli: Duch Święty źródłem świętości

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O Duchu Świętym, źródle świętości będącej powołaniem wszystkich chrześcijan mówił papież w swoim rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli.

Ojciec Święty przypomniał, że nasze powołanie do świętości jest zakorzenione w sakramencie chrztu św. i bierzmowania. Realizuje się ono we wspólnocie ludu Bożego, a związane jest z Bożym planem zbawienia, który wypełnił się w Chrystusie. 

Franciszek podkreślił, że w naszej ku świętości konieczne jest otwarcie się na natchnienia Ducha Świętego i pozwolenie, aby On nas prowadził. Zaznaczył, że droga uświęcenia polega na życiu w sposób godny Boga. „Duch Święty wkraczając w nas pokonuje oschłość, otwiera serca na nadzieję, pobudza i wspiera dojrzewanie wewnętrzne w relacji z Bogiem i bliźnim…, a Jego owocem jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” – stwierdził papież.

Na zakończenie Ojciec Święty zachęcił do modlitwy, by Maryja wyjednała również dzisiaj dla Kościoła nową Pięćdziesiątnicę, która dała by nam radość życia i świadczenia o Ewangelii i „napełniła nas mocnym pragnieniem bycia świętymi dla większej chwały Bożej” (Gaudete et exsultate, 177).

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze