Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Franciszek: nieśmy nadzieję i uzdrowienie Boga

Do czynnego udziału w dziele ewangelizacji oraz niesienia nadziei i uzdrowienie Boga zachęcił papież wiernych w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Ojciec Święty tradycyjnie nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mk 1, 29-39) ukazującego Jezusa, który uzdrawia i wypędza złe duchy. Zauważył, że w ten sposób ukazuje On nam oblicze Ojca, pełnego miłości, który staje się bliski, nawiedzającego nasze domy, który chce zbawić i wyzwolić, uzdrowić z wszelkiego zła ciała i ducha. Podkreślił zarazem, iż po tym dniu pełnym energii Jezus wycofuje się, żeby się modlić, aby wszystko i wszystkich przynieść do serca Ojca; a modlitwa daje Mu siłę, by powrócić na nowo do swoich braci i sióstr.

>>> Papież do młodych: nie dajcie się uwarunkować modom, lajkom i followersom

Franciszek zachęcił wiernych, aby codzienne nawracali się do Boga, którego Jezus przedstawia nam w Ewangelii, Ojca miłości i współczucia. Wówczas nasza wiara dojrzewa: „nie pozostajemy już tylko «chrześcijanami z zakrystii» czy «chrześcijanami z salonu», lecz czujemy się powołani, by stać się krzewicielami nadziei i uzdrowienia Boga” – powiedział papież.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty pozdrowił narody Dalekiego Wschodu obchodzące 10 lutego nowy rok księżycowy a także zaapelował o pokój na świecie.

10 lutego w Azji Wschodniej i w różnych częściach świata miliony rodzin będą obchodziły Nowy Rok Księżycowy. Niech do nich dotrze moje serdeczne  pozdrowienie wraz z życzeniami, aby to święto było okazją do przeżywania relacji uczuciowych i gestów szacunku, które przyczyniły by się do poszukiwania społeczeństwa solidarnego i braterskiego, w którym każda osoba była by poważania i akceptowana w swojej niezbywalnej godności. Przyzywając błogosławieństwa Pana dla wszystkich, zachęcam do modlitwy o pokój, którego świat bardzo pragnie, a który jest dziś w wielu miejscach zagrożony bardziej niż kiedykolwiek. Nie jest on odpowiedzialnością nielicznych, lecz całej rodziny ludzkiej. Współpracujmy wszyscy w jego budowaniu gestami współczucia i męstwa. Módlmy się także za narody nadal cierpiące z powodu wojny, zwłaszcza na  Ukrainie, w Palestynie i Izraelu – powiedział papież.

Fot. EPA/FABIO FRUSTACI Dostawca: PAP/EPA.

Dziś we Włoszech obchodzimy Dzień dla Życia pod hasłem „Siła życia nas zadziwia”. Przyłączam się do włoskich biskupów, wyrażających  pragnienie przezwyciężenia wizji ideologicznych, aby na nowo odkryć, że każde ludzkie życie, nawet to najbardziej naznaczone ograniczeniami, ma ogromną wartość i jest zdolne do dania czegoś innym.

Pozdrawiam młodych ludzi z wielu krajów, którzy przybyli na Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji poświęconej Walce z Handlem Ludźmi, który będzie obchodzony 8 lutego, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy, która jako dziewczynka była niewolnicą. Także dzisiaj wielu braci i sióstr jest oszukiwanych fałszywymi obietnicami, a następnie poddanych wyzyskowi i nadużyciom. Połączmy siły, aby walczyć z dramatycznym globalnym zjawiskiem handlu ludźmi.

Módlmy się również za zmarłych i rannych w niszczycielskich pożarach w środkowym Chile – zaapelował papież.

Franciszek pozdrowił także wiernych przybyłych na plac św. Piotra, w tym osoby życia konsekrowanego z ponad 60 krajów uczestniczące w spotkaniu „Pielgrzymi nadziei na drodze do pokoju”, promowanym przez Dykasterię ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Wymieniając poszczególne grupy zwrócił uwagę na wiele flag polskich oraz pozdrowił wiernych z Warszawy i innych miast naszej ojczyzny.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze