epa06191157 Pope Francis (L) speaks to a group of children in the Apostolic Nunciature after a mass in Bogota, Colombia, 07 September 2017. Pope Francis is on a five-day visit to Colombia. EPA/JOSE JACOME Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek odwiedzi swoją ojczyznę?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Watykan nie ustosunkował się do informacji, jaką w swoim ostatnim numerze przyniósł ukazujący się w Buenos Aires tygodnik „Perfil”. Zapowiedział on, że w marcu przyszłego roku, dokładnie przed Wielkanocą, papież Franciszek odwiedzi nareszcie swoją ojczyznę.

Rzymski dziennik „Il Messaggero” przypomina, że pierwszy w dziejach papież pochodzący z Ameryki Łacińskiej, był już w większości krajów tego kontynentu, a na początku 2018 r. odwiedzi jeszcze Chile i Peru. Watykanistka stołecznej gazety Franca Giansoldati twierdzi, że biskupi argentyńscy już pięciokrotnie zapraszali Franciszka, a także że nikt nie jest w stanie podać przyczyny dalszego odkładania tej wizyty.

„Il Messaggero” cytuje słowa obecnego arcybiskupa Buenos Aires kardynała Mario Poli, który miał powiedzieć: „Adorujemy Boga w Trójcy Świętej, co jest wielką tajemnicą; inną wielką tajemnicą jest termin papieskiej wizyty w Argentynie”.

fot. EPA/JOSE JACOME

Zobacz także
Wasze komentarze