epa05646370 Montpellier prosecutor Christophe Barret (C) speaks during a press conference near a retirement home for Catholic missionaries in Montferrier sur Lez, near Montpellier, Southern France, 25 November 2016. According to reports, at least one person has been killed at the retirement home, as search for the attacker continues. EPA/ALEXANDRE DINOU Dostawca: PAP/EPA.

Francja: brutalny mord w domu dla starszych zakonnic

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W czwartek wieczorem doszło do ataku na dom spokojnej starości dla sióstr zakonnych w Montferrier-sur-Lez na południu Francji. Jedna z sióstr została zamordowana przy użyciu noża – podała prefektura departamentu Herault. Zdaniem policji nie był to akt terroru.

Napastnik, który wtargnął do pensjonatu, był w kamuflażu,a na głowie miał kominiarkę. Specjalna jednostka policji, która włączyła się do akcji, stara się ustalić jego tożsamość.

Policja została powiadomiona o wtargnięciu mężczyzny na teren ośrodka przez ofiarę, która skontaktowała się z funkcjonariuszami bezpośrednio przed tym, jak została ugodzona śmiertelnie nożem.

W domu spokojnej starości w Montferrier-sur-Lez przebywa aktualnie ok. 60 mniszek w podeszłym wieku.

Fot. PAP/EPA/ALEXANDRE DINOU

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze