Kadr z filmu „Nieplanowane”, fot.

Głośny film „Nieplanowane” będzie dostępny w Internecie

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po sukcesie kinowym filmu „Nieplanowane” i wielkiej dyskusji światopoglądowej, jaki wywołał on w polskich mediach pod koniec ubiegłego roku, obraz opowiadający historię Abby Johnson doczekał się premiery na internetowych platformach VOD.

Od 5 marca „Nieplanowane” można zobaczyć m.in. w nowo powstałym serwisie filmowym katoflix.pl, który specjalizuje się w ofercie produkcji opartych o ewangeliczne wartości oraz kilkunastu innych oferujących usługę wypożyczenia filmów.– Wiemy, że wiele osób, które z różnych względów nie wybrały się do kina, czekało z niecierpliwością na moment, kiedy będą mogli zobaczyć film na internetowych platformach lub za pośrednictwem usług na życzenie w swoich telewizjach kablowych. Właśnie nadszedł ten czas – mówi Przemysław Wręźlewicz, dyrektor Rafael Film, polskiego dystrybutora „Nieplanowanych”.

>>> Świadectwo lekarza – bohatera „Nieplanowanych”, który naprawdę udzielał aborcji [WIDEO]

Nieplanowane” to jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku. Wszędzie, gdzie się pojawiał, wzbudzał gorące dyskusje i ataki działaczy aborcyjnych wzywających do jego bojkotu. Mimo wielu szykan widzowie bardzo chętnie wypełniali kinowe sale, a sam film określali nierzadko mianem „antyaborcyjnej szczepionki” lub „niemym krzykiem XXI wieku”. Producenci i dystrybutorzy mówią też o setkach świadectw kobiet, które po obejrzeniu „Nieplanowanych” rezygnowały z aborcji.

Kadr z filmu „Nieplanowane”. Fot. Materiały dystrybutora

– Po jednym z seansów filmu „Nieplanowane” przyszła do Fundacji „Jeden z Nas” kobieta z biletem w ręku. Zapytała jej prezesa: „Czy wie pan, co to jest?”. „Nie” – odparł. „Miałam wyjechać do Czech, by zabić swoje dziecko, ale zobaczyłam «Nieplanowane». Proszę zabrać ten bilet, nie będzie mi już potrzebny” – mówi Andrzej Sobczyk z Rafael Film i jednocześnie fundator Fundacji „Jeden z Nas”.

>>> Aktorzy z filmu „Nieplanowane”: to czas, byśmy zabrali głos [NAGRANIE]

***

Nieplanowane” opowiada historię Abby Johnson, która przez kilka lat była dyrektorką kliniki aborcyjnej. W czasie jej rządów w placówce tej przeprowadzono przeszło 22 000 aborcji. Johnson głęboko wierzyła, że swoją działalnością pomaga kobietom, ale zmieniła swoje poglądy w dniu, w którym ze względu na braki personelu medycznego poproszoną ją o asystowanie przy aborcji. Od tamtego momentu jest gorliwą obrończynią życia, tym groźniejszą dla przeciwników, że znającą doskonale kulisy branży aborcyjnej.

Film w polskich kinach zobaczyło blisko 400 000 widzów. Od 5 marca do obejrzenia m.in. w serwisie: katoflix.pl

Zobacz także
Wasze komentarze