fot. Pixabay

Godzina Łaski: „dzięki modlitwie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Godzina Łaski to czas szczególnej modlitwy, którą poleciła Matka Boża. Warto przyjrzeć się tym mało znanym objawieniom.

8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech miało miejsce objawienie Maryi. Maryja powiedziała wówczas włoskiej pielęgniarce, Pierinie Gilli:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Mimo tego, że w małej włoskiej miejscowości dochodziło do uzdrowień, zjawisk świetlnych i słonecznych, objawienia z początku nie były zatwierdzone przez Kościół. Ówczesny biskup Brescii, Giacinto Tredici, zalecił Pierinie Gilli życie w ukryciu. W związku z tym kobieta przez wiele lat mieszkała w niewielkim mieszkaniu przy franciszkańskim klasztorze w Fontanelle. Tam spotykała się z pielgrzymami w niedużej kaplicy. Poświęciła się modlitwie i pokucie. Zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r. Niestety nie doczekała się zatwierdzenia objawień. Miejsca związane z jej życiem odwiedza rocznie ponad 100 tys. pielgrzymów.

Kolejny biskup Brescii, Giulio Sanguinetti, nie miał wątpliwości co do autentyczności wydarzeń. 15 sierpnia 2000 r. uznał kult Matki Bożej z Montichiari. Uznanie objawień wpłynęło na jeszcze liczniejsze fundowanie świątyń pod tym wezwaniem. Powstały również nowe ruchy religijne. Osoby, które odwiedzają to miejsce często odkrywają w sobie powołanie kapłańskie lub zakonne.

Objawienia z Montichiari są w Polsce bardzo słabo znane. Podobnie jak Godzina Łaski. Modlitwa zawsze sprzyja pogłębieniu naszej relacji z Bogiem. Dlatego coraz więcej osób dokłada starań, żeby rozpowszechniać przesłanie Matki Bożej. Warto poświęcić chociaż chwilę na południową modlitwę. Wystarczy wzbudzenie intencji i naprawdę krótkie zwrócenie się do Boga za pośrednictwem Maryi. Wykorzystajmy ten szczególny czas. 8 grudnia, godz. 12.00 – 13.00.

 

Proponowane modlitwy na Godzinę łaski (kliknij w link):

>>> Maryja obiecała, że ustrzeże od grzechu śmiertelnego w danym dniu każdego, kto odmówi tę modlitwę

>>> Potężna Niebios Królowo – egzorcyzm, który podyktowała Maryja

>>> Akt Osobistego Oddania się Matce Bożej

 

Zobacz także
Wasze komentarze