epa05735619 President Donald J. Trump (2-L) stands with Vice President Mike Pence (L) and former President Barack Obama (2-R) and former Vice President Joe Biden during the singing of the National Anthem after taking the oath of office as the 45th President of the United States in Washington, DC, USA, 20 January 2017. Trump won the 08 November 2016 election to become the next US President. EPA/MICHAEL REYNOLDS Dostawca: PAP/EPA.

Hilarion: polityka Trumpa pomoże powstrzymać ludobójstwo chrześcijan na Bliskim Wschodzie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zakończenie ludobójstwa chrześcijan na Bliskim Wschodzie zależy od zmian w polityce Stanów Zjednoczonych za nowego prezydenta Donalda Trumpa – oświadczył przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, metropolita Hilarion.

– Trump mówi, że Ameryka powinna bronić własnych a nie cudzych granic. Jest to całkiem świadome i dobrze przemyślane przesłanie. Mam nadzieję, że jeśli Ameryka przestanie prowadzić swą politykę na Bliskim Wschodzie jak słoń w składzie porcelany, to wtedy skończy się ludobójstwo chrześcijan i innych mniejszości religijnych i etnicznych, które trwa na Bliskim Wschodzie od ponad 10 lat – powiedział hierarcha w rozmowie z telewizją Rossija-24 hierarcha. Dodał, że sytuacja na Bliskim Wschodzie jest w dużej mierze skutkiem polityki Stanów Zjednoczonych.

Metropolita Hilarion skomentował też fakt, że tekst liturgii prawosławnej leży na biurku szefa personelu Białego Domu [odpowiednik szefa Kancelarii Prezydenta w Polsce – KAI] Reince’a Priebusa, a Donald Trump w czasie swej inauguracji przysięgał na dwie Biblie: Abrahama Lincolna i własną, którą posiada od czasów dzieciństwa.

– Pokazuje to, że ci ludzie traktują religię bardzo poważnie, że nie jest ona dla nich tylko formalnością. To również nie przypadek, że prezydent Trump zaprosił na swą inaugurację przywódców religijnych – stwierdził przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. Jego zdaniem inauguracja ta „była ceremonią religijną”.

foto. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Zobacz także
Wasze komentarze