epa05802461 Thousands of people march under the slogan ‚Stop excuses. Let’s take in now’ during a demonstration organized by entities supporting the campaign ‚Casa Nostra, Casa Vostra’ (lit: Our Home, Your Home) to call for the reception of migrants and refugees in Barcelona, northeastern Spain, 18 February 2017. EPA/ALBERTO ESTEVEZ Dostawca: PAP/EPA.

Hiszpania: w Barcelonie manifestacja poparcia dla uchodźców

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na apel lewicowej burmistrz Barcelony Ady Colau w stolicy Kataloniii odbyła się w sobotę wielka manifestacja na rzecz „paktu społecznego w sprawie przyjmowania uchodźców”. Przebiegała pod hasłem „Volem acolir” co znaczy po katalońsku „Chcemy przyjmować!”.

300 tys. osób według organizatorów, a 180 tys. według policji, przeszło przez centrum drugiego co do wielkości i jednego z najbogatszych miast Hiszpanii na brzeg Morza Śródziemnego, aby tam oddać hołd 5 tys. uchodźców, którzy w ubiegłym roku nie dotarli do Europy, ponieważ utonęli w drodze.

„Politycy, niestety, nie reprezentują nas w sprawach imigracji do Europy” – powiedziała w przemówieniu do uczestników manifestacji Colau.

Telewizja katalońska, która transmitowała przebieg wielogodzinnej demonstracji – tylko przejście przez jeden z głównych placów miasta trwało dwie godziny – przypomniała, że Hiszpania zobowiązała się wobec Unii Europejskiej dać schronienie od 2015 roku 16 tys. uchodźców przyjętych już przez inne kraje, ale dotąd przybyło ich zaledwie 1,1 tys.

Merce Conesa, przewodnicząca Rady Prowincji Barcelony, która domagała się większego zaangażowania Komisji Europejskiej w sprawę realizowania zobowiązań Hiszpanii, zwróciła się do niej w imieniu mieszkańców Katalonii o większą aktywność w tej sprawie.

Fot. PAP/EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Hiszpania: w Barcelonie manifestacja poparcia dla uchodźców
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze