epaselect epa06049297 A TV still image shows flames raging through forest land in La Penuela, Huelva, Spain, 24 June 2017 (issued 25 June 2017). Spanish firefighters and emergency services fight the blaze that broke out at 21.30 local time on 24 June near the Donana nature reserve which is now threatened due to its close proximity. More than 300 people have been evacuated from their homes, media reports say. EPA/EFE TV Dostawca: PAP/EPA.

Hiszpania – setki ewakuowanych, także Polaków

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 700 osób ewakuowano z domów, kempingów i hoteli w pobliżu miasta Moguer na południu Hiszpanii z powodu zagrożenia związanego z pożarem pobliskiego lasu. Ogień zagraża słynnemu parkowi narodowemu – poinformowały dziś służby ratunkowe.

Ewakuowani trafili do specjalnych ośrodków ewakuacyjnych, ale jeszcze w niedzielę niektórym mieszkańcom pozwolono wrócić do domów. Do walki z żywiołem wysłano 11 samolotów, 10 śmigłowców i kilkanaście pojazdów straży pożarnej. Ugaszenie pożaru utrudniają wysokie temperatury i silny wiatr. Ogień wdarł się już na obrzeża Parku Narodowego Donana, jednego z najważniejszych rezerwatów w kraju, w którym występuje zagrożony wyginięciem ryś iberyjski. W związku z falą upałów prowincja Huelva, tak jak większość Hiszpanii, jest zagrożona pożarami. W sąsiedniej Portugalii w ub. tygodniu w wyniku pożaru lasu zmarły 64 osoby

Wśród ewakuowanych znalazła się grupa 61 turystów z Polski. Nikt nie został poszkodowany – poinformowało w niedzielę PAP Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. Konsul dyżurny pozostaje w stałym kontakcie z rezydentką biura podróży oraz miejscową policją.

Hiszpania – setki ewakuowanych, także Polaków
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze