EPA/JOHN G. MABANGLO

Iga Świątek w świetnej formie! Pewny awans do ćwierćfinału

Iga Świątek stworzyła świetne widowisko dla kibiców wraz z Emmą Raducanu. Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Indian Wells, pokonując Brytyjkę 6:3, 6:1. Zdobywczyni US Open z 2021 r. walczyła dzielnie szczególnie w pierwszej partii.

W 30 minucie gry na tablicy wyników było zaledwie 3:2 dla Polki. Przełom nastąpił w gemie szóstym — błędy Raducanu sprawiły, że Świątek miała aż trzy break pointy. W efekcie po 46 minutach gry zakończyła pierwszego seta z wynikiem 6:3.

Start drugiej partii zdobyła Raducanu, która nadal prezentowała się bardzo dobrze. Świątek nie dała jej jednak zbyt wielu szans w kolejnym gemie, po którym było 1:1. Kolejny gem nawiązał do tych najdłuższych z seta pierwszego — trwał blisko 10 minut. Ostatecznie zdobyła punkt i objęła prowadzenie.

Później poszło już tylko lepiej! Za jednym przełamaniem przyszło od razu kolejne. Świątek miała autostradę do ćwierćfinału, ponieważ objęła prowadzenie 4:1 i miała kolejny serwis po swojej stronie. Wygrała po niespełna 90 minutach gry.