niniwa

fot. oblaci.pl

Iława: 31. spotkanie młodzieży oblackiej – Zjazd Niniwy [GALERIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Między 8 a 10 listopada w Iławie odbywa się już 31. spotkanie młodzieży oblackiej – tzw. zjazd Niniwy. W zjeździe bierze udział 340 młodych, którzy skupili się na rozważaniu fenomenu i pełni życia w oparciu o postać św. Jana Pawła II.

Wszystkich uczestników spotkania powitał proboszcz parafii – o. Andrzej Albiniak OMI. Pomimo uciążliwego chłodu wieczoru, tradycyjnie zatańczyli tzw. “belgijkę”. Później zostali zakwaterowani w domach lokalnej wspólnoty parafialnej.

niniwa

fot. oblaci.pl


Pierwszego dnia „roboczego”, konferencję na temat wstawiennictwa św. Jana Pawła II wygłosił dk. Piotr Malczewski OMI. Młodzi mieli też okazję wysłuchać świadectw wielu ludzi, których losy połączyły się z postacią Papieża – Polaka. Następnie zostali podzieleni na mniejsze grupki i w pobliskiej szkole rozważali zagadnienie fenomenu życia. Później udali się w pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie mogli skorzystać z sakramentu spowiedzi oraz uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzień zakończył się koncertem wraz z uwielbieniem poprowadzonym przez Iława Gospel Singers.

Dzisiaj uczestnicy rozważać będą zagadnienie pełni życia.

Zjazdy Niniwy każdorazowo przyciągają rzeszę młodych chcących z innymi zgłębiać tajemnicy wiary przy okazji dobrze się bawiąc. Więcej informacji na temat kolejnych wydarzeń Niniwy znajdziesz na stronie organizatora.

Galeria (13 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze