Fot. PAP/Marcin Bielecki

IMGW: w nocy w wielu miejscach w Polsce spadnie śnieg

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w północnej połowie kraju i na terenach podgórskich mogą wystąpić słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na wschodzie przejściowo marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź – podał w niedzielę wieczorem IMGW.

Ponadto Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że na zachodzie lokalnie wystąpią mgły, ograniczające widzialność do 300 m.

Atak zimy w Kraju Basków, Hiszpania Fot. PAP/EPA/DAVID AGUILAR

Temperatura w nocy wyniesie od -4 st. na południu do 0 st. na północnym zachodzie. Na terenach podgórskich będzie od -7 do -3 st., a nad morzem od 1 do 3 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie w porywach do 55 km/h, na południu z kierunków południowych, na pozostałym terenie południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru mogą dojść do 70 km/h.

W związku ze spadkiem temperatury Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało w niedzielę, aby szczególnie jesienią i zimą zwracać uwagę na osoby bezdomne i samotne. „Przy niskich temperaturach organizm ludzki bardzo szybko się wychładza. W sobotę z powodu wychłodzenia zmarła jedna osoba. Telefon na 112 nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie” – wskazało RCB.

Zobacz także
Wasze komentarze