Demokratyczna Republika Konga staje się demokratyczną republiką już tylko z nazwy. Dziś, kraj ten jest nie tylko pogrążony w chaosie, ale również w kryzysie gospodarczym. Coraz częściej dochodzi do ataków na parafie i wspólnoty zakonne. Atakujący nie tylko okradają, ale niszczą i zabijają osoby duchowny. Na początku 2017 r. w mieście Bukavu grupa uzbrojonych ludzi zabiła trzy siostry zakonne ze zgromadzenia Córek Zmartwychwstania, 12 lutego w Kinszasie został podpalony kościół św. Dominka, a niespełna tydzień później (18 lutego) podpalone zostało Wyższe Seminarium Duchowne w Malole, do szpitala trafiło kilku seminarzystów z objawami pobicia i poparzenia (foto. Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

Indie: 22 osoby zginęły w wyniku zawalenia się budynku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

22 osoby zginęły, a 28 zostało rannych w środę wieczorem w mieście Bharatpur w zachodnich Indiach, kiedy ściana budynku, w którym odbywało się przyjęcie weselne, zawaliła się – poinformowała policja.

Indyjska telewizja NDTV podała z kolei, że w katastrofie zginęło 26 osób; wśród ofiar śmiertelnych jest co najmniej czworo dzieci.

Szczegóły dotyczące katastrofy nie są na razie znane.

Agencja Associated Press zwraca jednak uwagę, że katastrofy budowlane w Indiach są dość powszechne, gdyż inwestorzy oszczędzają, korzystając z niskiej jakości materiałów budowlanych; wielopiętrowe konstrukcje powstają często bez odpowiedniego nadzoru.

W 2013 roku doszło w Bombaju do najtragiczniejszej od dziesięcioleci katastrofy budowlanej w Indiach. Nielegalnie wzniesiony wielopiętrowy budynek zawalił się; zginęły 74 osoby.

Indie: 22 osoby zginęły w wyniku zawalenia się budynku
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze