MOSUL, IRAQ – OCTOBER 17: Peshmerga forces attack Deash targets in Bertela region with the Katyusha rocket launcher during an operation to retake Iraq’s Mosul from Deash in Iraq on October 17, 2016. A much anticipated Mosul offensive to liberate the city from Daesh began midnight Sunday, according to Iraqi Prime Minister. Yunus Keles / Anadolu Agency Dostawca: PAP/Abaca

Iran grozi odwetowym atakiem rakietowym

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dowódca sił lotniczo-kosmicznych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej ostrzegł w sobotę, że Iran może użyć swych rakiet do ataku odwetowego w razie, gdyby wrogowie zagrozili jego bezpieczeństwu.

„Jeśli nieprzyjaciel nie zechce się powstrzymać, nasze rakiety spadną na niego” – powiedział cytowany przez irańską agencje Tasnim generał Amir Ali Hadżizadeh.

Jego deklaracja pojawiła się w czasie, gdy Gwardia Rewolucyjna przeprowadza ćwiczenia swych systemów rakietowych i radarowych na obszarze 35 tysięcy kilometrów kwadratowych w prowincji Semnan na północy Iranu. Ćwiczenia odbywają się w dzień po tym, gdy administracja prezydenta Donalda Trumpa rozszerzyła sankcje wobec Iranu na kolejnych 13 osób fizycznych i 12 firm w następstwie próby irańskiego pocisku balistycznego.

„Pracujemy dzień i noc nad zapewnieniem Iranowi bezpieczeństwa” – zaznaczył Hadżizadeh. Według umieszczonego na stronie internetowej Gwardii Rewolucyjnej komunikatu, ćwiczenia w prowincji Semnan mają „ukazać siłę irańskiej rewolucji i przeciwstawić się sankcjom”. 

Iran grozi odwetowym atakiem rakietowym
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze