Jan Paweł I – Papież Uśmiechu – niedługo błogosławionym?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niebawem do chwały wyniesiony zostanie Albino Luciano, papież Jan Paweł I. Mówił o tym na spotkaniu z dziennikarzami w Padwie, na północy Włoch, kardynał Pietro Parolin.

Watykański sekretarz stanu przypomniał, że po uznaniu heroiczności cnót do beatyfikacji niezbędny jest cud za wstawiennictwem kandydata na ołtarze. Ujawnił, że „jest już coś na rzeczy”. – Jeżeli cud zostanie uznany, sprawa potoczy się w szybkim tempie – powiedział kard. Parolin, który wziął udział w prezentacji wydawnictwa na temat pobytów papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI w rejonie Cadore w Dolomitach .

Watykański sekretarz stanu wyraził przy okazji zaniepokojenie niesłabnącą falą pożarów we Włoszech oraz nadzieję na nawrócenie się podpalaczy (bo część pożarów to wynik podpaleń). 

Jan Paweł I czyli Albino Luciani urodził się 17 października 1912 r. w Forno di Canale (dawna nazwa Canale d’Agordo). Od 1958 r. był biskupem Vittorio Veneto, od 1969 r. patriarchą Wenecji, a od 1973 r. kardynałem. 26 sierpnia 1978 r. został wybrany papieżem i przyjął imię Jana Pawła I. Zwano go Papieżem Uśmiechu. Zmarł nagle 28 września 1978 r.

Jan Paweł I – Papież Uśmiechu – niedługo błogosławionym?
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze