Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH

Jerozolima: 150 tys. muzułmańskich pielgrzymów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W pierwszy piątek ramadanu 150 tys. muzułmanów, w tym ok. 70 tys. z okupowanego Zachodniego Brzegu ze specjalnymi przepustkami wydanymi przez izraelskie władze, zgromadziło się na modłach na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie i we wschodniej części miasta.

Wzgórze Świątynne w Jerozolimie wraz z jego meczetami jest trzecim co do znaczenia świętym miejscem muzułmanów pod Mekce i Medynie. Znajduje się tam słynny meczet Al-Aksa, największy w Jerozolimie, jedna z najważniejszych świątyń muzułmańskich na świecie.

Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH


Izrael zastosował specjalne środki ostrożności, nad miastem krążą śmigłowce policyjne, a liczne izraelskie patrole widoczne są wszędzie na wąskich, zatłoczonych uliczkach jerozolimskiego Starego Miasta.

Palestyńskie rodziny wyruszyły na zakupy, gdy tylko rozpoczęła się pod wieczór przerwa w obowiązującym w czasie świętego miesiąca ramadanu poście.

Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH


Jak co roku oznajmił ją wystrzał ze zdobycznego tureckiego działa umieszczonego na terenie muzułmańskiego cmentarza we wschodniej, palestyńskiej części miasta.

Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH

Zobacz także
Wasze komentarze