fot. cathopic

Jerozolima: specjalne błogosławieństwo z Góry Oliwnej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Niedzielę Palmową administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa pobłogosławi z Góry Oliwnej Jerozolimę i cały świat relikwiami Krzyża. Wcześniej odmówi on specjalną modlitwę o uchronienie przed pandemią koronawirusa

O takim przebiegu uroczystości informuje wydawane przez franciszkanów w Ziemi Świętej czasopismo „Terre Sainte Magazine”. Uroczystość rozpocznie nabożeństwo słowa Bożego w kaplicy „Dominus Flevit” (Pan zapłakał). To miejsce powyżej Ogrodu Getsemani na Górze Oliwnej opisuje Ewangelia św. Łukasza, gdy Jezus przybywszy do Jerozolimy zapłakał nad ludźmi, którzy nie rozpoznali łaski Bożej i przewidział zburzenie miasta.

Zobacz też >>> Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę. Ty też możesz wziąć w nim udział!

Widok na Górę Oliwną, fot. unsplash


Ze względu na obecną pandemię koronawirusa tegoroczna procesja Niedzieli Palmowej nie odbędzie się. Procesja, w której tradycyjnie uczestniczyły tysiące miejscowych chrześcijan oraz pielgrzymów z całego świata, prowadziła zazwyczaj z sanktuarium w Betfage przez Górę Oliwną do kościoła św. Anny na jerozolimskim Starym Mieście. Uroczystość błogosławieństwa, w której obok abp. Pizzaballi uczestniczyć będzie kilku franciszkanów i seminarzystów, będzie transmitowana na żywo m.in. przez Christian Media Center w Jerozolimie. Teksty pomocnicze do współuczestnictwa są dostępne na stronie internetowej terresainte.net.

Przeczytaj też >>> Rzecznik Episkopatu: Niedzielę Palmową możemy obchodzić także w domach

Zobacz także
Wasze komentarze