epa06848347 Almoner of the Office of Papal Charities from Poland Konrad Krajewski poses for photographers after the Pope Francis’ Ordinary Public Consistory mass to create 14 new cardinals from 11 countries in Saint Peters Basilica at the Vatican, 28 June 2018. The cardinals-designate are from Bolivia, Iraq, Italy, Japan, Pakistan, Poland, Portugal, Peru, Madagascar, Mexico and Spain. EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

Jestem jak pogotowie ratunkowe Franciszka – 5 cytatów kard. Krajewskiego

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papieski jałmużnik i nowokreowany polski kardynał – Konrad Krajewski – od lat zachwyca wielu swoją wiarą i ewangeliczną postawą. Warto śledzić jego wypowiedzi – trochę Wam to ułatwiamy!

Dobro jest zaraźliwe – potrafi uczynić nie tylko mnie samego pięknym człowiekiem, ale również przemienić wszystko wokół mnie. Stańmy się więc ludźmi świętymi – dzięki temu po życiu razem tu, na ziemi, będziemy zawsze razem także w niebie.

Źródło

Jestem jak pogotowie ratunkowe Franciszka.
Źródło

Często byłem ceremoniarzem i mogę powiedzieć, że Jego świętość wyczuwało się w każdym geście wobec bliźnich. U Jego boku nauczyłem się naprawdę widzieć, jak Chrystus zbliża się i dotyka ludzi. A kto wyczuwał tę obecność, wybuchał płaczem.
O papieżu Franciszku.

Źródło

Papież mówi mi: „twoje konto jest dobre, kiedy jest puste”.

Źródło

Radością napawa mnie fakt, że kiedy obejmuję jednego z tych naszych nieszczęśliwych braci, to przekazuję im całą serdeczność, miłość i solidarność papieża, a Ojciec Święty często domaga się ode mnie zdania sprawy. Chce wiedzieć.

Źródło

Zobacz także
Wasze komentarze