Julia Szeremeta zdobyła srebrny medal w boksie podczas Igrzysk Olimpijskich [+GALERIA]

Julia Szeremeta walczyła w finale olimpijskiego turnieju w boksie w kategorii 57 kg. Tajwanka Lin Yu Ting okazała się jednak za mocna. Polka wraca z Paryża ze srebrnym medalem.

W sobotnim finale Igrzysk Olimpijskich Polka przegrała jednogłośnie na punkty z Tajwanką Yu Ting Lin. To pierwszy olimpijski medal polskiego boksu od 1992 roku, kiedy brąz w Barcelonie zdobył Wojciech Bartnik.

Startująca w kat. 57 kg Julia Szeremeta przed walką była już pewna co najmniej srebrnego medalu. Żeby zostać mistrzynią, musiała pokonać Lin Yu Ting z Tajwanu, którą otaczają kontrowersje od ubiegłorocznych mistrzostw świata: nie została do nich dopuszczona, bo według Międzynarodowej Federacji Boksu (IBA) nie zdała testu mającego na celu ustalenie płci. Międzynarodowy Komitet Olimpijski kwestionuje zasadność i poprawność tych badań, dlatego zezwolił na jej występ w Paryżu.