fot. Pixabay

Justyna Nowicka: przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

 

W najnowszym numerze „Newsweeka” między innymi „Bajka o rodzinie”, czyli historia mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta.  „Może i kiedyś molestował, ale dziś Córka przebaczyła. Mogą razem mieszkać. Rodzinę udało się uratować. A wszystko dzięki prezydentowi. I Bogu” – mówią w artykule sąsiedzi rodziny.

„Polska jest dla mnie źródłem sensu Jeśli napiszę wspomnienia, być może zatytułuję je: »Nigdy z Polski nie wyjechałem, nigdy do niej nie wróciłem«” – mówi tygodnikowi Aleksander Smolar, który po 29 latach rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Batorego.

Znajdziemy także tekst o Ennio Morricone. Chciał zostać lekarzem, potem zawodowym szachistą, bo grał wybornie. Ostatecznie ojciec, trębacz, zdecydował, że to muzyka ma być w jego życiu najważniejsza.

Wprost

 

Szymon Krawiec i Joanna Miziołek piszą na łamach internetowego tygodnika „Wprost” o powyborczych podziałach i pęknięciach w kraju. Michał Żebrowski mówi o losie teatrów w Polsce. A także o debacie, która toczy się w Brukseli, na temat politycznego konsensusu w sprawie przeprosin za odrąbywanie rąk dzieciom i czerpanie zysków z niewolnictwa.

W najnowszym numerze także biografia Zbigniewa Bońka. Jak czytamy, dzisiaj jest statecznym biznesmenem, ale wciąż jego niektóre wypowiedzi wywołują burze.

Do Rzeczy

 

W najnowszym wydaniu „Do Rzeczy” Paweł Lisicki pisze o tym, w jaki sposób działa mechanizm medialnej manipulacji. Nie polega on na tym, że media – gazeta, telewizja czy radio – po prostu kłamią. To byłoby za proste i natychmiast zostałoby przez ogół odbiorców dostrzeżone. A Łukasz Zboralski podejmuje temat kierowców prowadzących pod wpływem narkotyków. Znajdziemy także prowokacyjny, ale bardzo ciekawy tekst Jacka Komudy.

Polityka

 

W „Polityce” Jerzy Baczyński i Mariusz Janicki piszą o tym, że wybory prezydenckie są właściwie plebiscytem w sprawie ustroju i przyszłości państwa.

W najnowszym numerze także rozmowa z Rafałem Trzaskowskim, prezydentem Warszawy, kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Agroturystyka staje się coraz popularniejsza. W tygodniku przeczytamy więc o rosnącym popycie na wakacje w ciszy i bez tłoku – ale gorzej z ofertą. Rząd sprawił, że ci, którym wolno prowadzić gospodarstwa agroturystyczne, niekoniecznie są tym zainteresowani, a ci, którzy chcą – już nie mogą.

Sieci

„Wrzucona na ostatniej prostej okładka niemieckiego tabloidu dla Polaków, która kłamliwie mówiła o »ułaskawieniu pedofila«, a w warstwie graficznej sugerowała, iż to sam Andrzej Duda tę zbrodnię popełnił, stała się symbolem tej brudnej kampanii. I to zostanie zapamiętane, bo było momentem kulminacyjnym niemieckiej ingerencji w polskie wybory, w naszą demokrację” – pisze we wstępniaku do nowego wydania „Sieci” Michał Karnowski, komentując kampanię wyborczą.

W najnowszym numerze także tekst Adama Ciesielskiego o niedawno zmarłym, niedocenianym mistrzu, Ennio Morricone. A także rozmowa z doktorem Piotrem Wołochowiczem.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze