Kalisz: biegną śladami św. Maksymiliana Kolbe
Dziewięcioro biegaczy z Kalisza rozpoczęło swój bieg sztafetowy do Krakowa w ramach II Pielgrzymki Biegowej Śladami Świętego Maksymiliana Kolbe zorganizowanej z okazji 100. rocznicy wydawania „Rycerza Niepokalanej”. W pałeczce sztafetowej znajdują się intencje przekazane przez diecezjan, które w czasie biegu będą omadlane.
Pomysłodawcą pielgrzymki jest Rafał Łysiak, który w ubiegłym roku zaproponował, aby przypadającą 14 sierpnia 80. rocznicę męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbe uczcić poprzez zorganizowanie sztafetowej pielgrzymki biegowej. Pomysłem podzielił się ze swoim proboszczem ks. kan. Jarosławem Kołodziejczakiem.
Z pasji do biegania
Biegowa formuła tej pielgrzymki wzięła się stąd, że jedną z pasji Rafała Łysiaka jest bieganie. – Jak św. Paweł w liście do Tymoteusza, chciałbym kiedyś w przyszłości móc powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” – powiedział pomysłodawca pielgrzymki.
Pielgrzymka odbywa się w dniach 29-31 lipca pod hasłem „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.
>>> Poznaj mało znane fakty z życia św. Maksymiliana Kolbego
300 km
Biegacze wystartowali po Mszy św. sprawowanej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu Szczypiornie, na terenie byłych obozów jenieckich w Szczypiornie. Łącznie pokonają ponad 300 kilometrów. Wśród biegaczy jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu. Najmłodszy uczestnik – Kamil ma 14 lat i już po raz drugi biegnie śladami św. o. Kolbe. Pielgrzymce towarzyszą relikwie św. franciszkanina.
Pielgrzymka zakończy się w niedzielę, 31 lipca, w kościele ojców franciszkanów, gdzie o. Maksymilian Kolbe zaczął wydawanie „Rycerza Niepokalanej”.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |