fot. Markus Spiske/unsplash

Kalisz: otwarto mobilne laboratorium dla uczniów integrujące polskie i ukraińskie dzieci

W Szkole Podstawowej nr 18 otwarto mobilne interaktywne laboratorium, które dostępne jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, także z Ukrainy; celem – integracja dzieci – informuje biuro prasowe kaliskiego urzędu miasta.

W skład mobilnego laboratorium wchodzi 12 eksponatów, które pokazują najciekawsze zjawiska ze wszystkich podstawowych dziedzin wiedzy – fizyki, biologii, matematyki i historii. Wśród eksponatów znajdują się m. in. człowiek-układanka; klapkofon – nietypowy instrument z plastikowych rur, w którym do gry służą klapki; hulajnoga z odwróconą kierownicą; kalejdoskop twarzy; lustro Fresnela – instrument do prezentacji właściwości fal świetlnych; łuk architektoniczny i koła zębate. Na wystawie pojawiły się też wątki inżynierskie.

>>> Nuncjusz na Ukrainie: pośród wojny Boże Narodzenie przeżywa się głębiej

Wystawa kierowana jest do dzieci z Polski i Ukrainy ze szkół podstawowych i jest bezpłatna. Zdaniem organizatorów prowadzone tam eksperymenty zapewnią zwiększenie dostępu do edukacji oraz integrację dzieci z Polski i Ukrainy.

Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu to placówka, gdzie naukę pobiera najwięcej dzieci uchodźców. Zajęcia będą organizowane pod okiem ekspertów w 15-osobowych grupach i potrwają do 31 stycznia. Wystawa powstała dzięki współpracy Urzędu Miasta Kalisza z Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza i z Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy. Mobilne laboratorium jest częścią programu Małej Akademii Nauk, a Towarzystwo Przyjaciół Ukrainie jest autoryzowane przez ukraińskie Ministerstwo Edukacji i działa we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze