Warszawa, 12.01.2017. Marsza³ek Senatu Stanis³aw Karczewski (L) na korytarzu sejmowym, 12 bm. W czwartek planowane jest wznowienie 34. posiedzenia Sejmu. (cat) PAP/Leszek Szymañski

Karczewski: stare zasad pracy dziennikarzy wracają na stałe

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przywrócenie „starych” zasad pracy dziennikarzy w parlamencie i przygotowane Centrum Medialne to definitywne rozwiązanie – powiedział PAP marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, sposób wchodzenia dziennikarzy do Sejmu pozostaje niezmieniony.

Karczewski był pytany, czy przywrócenie starych zasad pracy dziennikarzy w Sejmie i przygotowanie nowego Centrum Medialnego w budynku F jest definitywnym zakończeniem sprawy funkcjonowania dziennikarzy w parlamencie. 

„To jest definitywne rozwiązanie. Powrót dziennikarzy do parlamentu, powrót dziennikarzy do Sejmu i Senatu i sposób wchodzenia dziennikarzy pozostaje niezmieniony” – podkreślił Karczewski. Wyraził też nadzieję, że nowe Centrum Medialne spodoba się dziennikarzom i politykom. 

„Trudno jest organizować wszystkie konferencje w Centrum (Medialnym), dobrym miejscem jest również ściana mojego gabinetu, na jej tle jest też wiele konferencji prasowych i to jest dobre miejsce do szybkiej komunikacji. Natomiast mam nadzieję, że to Centrum również będzie cieszyło się w przyszłości powodzeniem i, że tam będzie można przeprowadzać spokoje, merytoryczne konferencje” – powiedział marszałek Senatu.

Na pytanie o losy starej sali konferencyjnej nr 101 w Sejmie odparł: „Postanowiliśmy, że sala 101 zostanie niejako przeniesiona do tych sal, w których jest centrum prasowe”. Marszałek dodał, że sala nr 101 będzie salą komisyjną. 

Sprawa funkcjonowania dziennikarzy i ograniczenia ich poruszania się po Sejmie była jedną z przyczyn protestu części opozycji w Sejmie. 

W poniedziałek Karczewski ogłosił, że Prawo i Sprawiedliwość robi krok w tył i podjęło decyzję, że wracają stare warunki pracy dziennikarzy. Dodatkowo zostało otwarte Centrum Medialne w budynku F.

Karczewski: stare zasad pracy dziennikarzy wracają na stałe
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze