fot. FLICKR/EPISKOPATNEWS

Kard. Krajewski do młodych: Jezus nie odsyłał ludzi, pomagał od razu!

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Prezydium Krajowej Rady KSM z ks. Andrzejem Lubowickim, asystentem generalnym KSM pielgrzymuje do Rzymu, z okazji 30- lecia reaktywowania stowarzyszenia. Podczas wyjazdu członkowie wspólnoty zostali zaproszeni na wspólny obiad z kard. Konradem Krajewskim, który pobłogosławił gości na kolejne lata działalności.

– W Watykanie spotkaliśmy kard. Krajewskiego i zaczęliśmy rozmawiać o działalności KSM. Kardynał zaprosił nas na obiad, w czasie którego mówił nam, jak na co dzień żyć Ewangelią i konkretnie pomagać potrzebującym. Ukierunkował nas na dalsze lata działalności KSM. Mówił, że nasz przekaz do młodych musi być bardzo konkretny i nakierowany na Jezusa – relacjonował Patryk Czech, przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM.

Dodał, że duchowny radził, by młodzi zaangażowani w KSM żyli i działali tak, by ludzie sami pytali ich o Boga. – Mówił nam jak przywracać godność osobom biednym i zagubionym. Radził jak rozpoznawać potrzeby innych. Podkreślił też, że 30-lecie KSM nie powinno skłaniać nas tylko do wspomnień i nostalgii, ale pobudzać do działania – wspomniał.

Duchowny pobłogosławił gości, którzy podczas swojej podróży zawierzyli działalność KSM św. Janowi Pawłowi II, św. Stanisławowi Kostce, prosząc o błogosławieństwo papieża Franciszka.

>>> Kardynał Krajewski zachęca do… opalania! [RECENZJA]

Patryk Czech przewodniczący Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przyznał, że zaproszenie od kardynała było spontaniczne – Zaprosił nas na obiad, który przygotowali jego podopieczni, w tym były więzień. Pytał o działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce. Powiedział nam krótką katechezę i błogosławił na kolejne lata działalności – podkreślił.

W słowie wygłoszonym do swoich gości Kard. Krajewski podkreślił, że Jezus nie odsyłał ludzi na inny dzień lub godzinę, ale pomagał i działał od razu, a wierni powinni go naśladować.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM), jest ogólnopolskim stowarzyszeniem skupiającym młodzież katolicką. Obecnie stowarzyszenie liczy ok. 20 tys. członków zrzeszonych w ok. 1000 oddziałach parafialnych i kołach środowiskowych.

Zobacz także
Wasze komentarze