Kard. Krajewski: szczepienie wyraża naszą bliskość z cierpiącymi
Franciszek często przypomina, że w obliczu wyzwania, które nie zna granic, nie powinno się również wznosić żadnych barier. Wszyscy płyniemy w tej samej łodzi. Ojciec Święty wielokrotnie zachęcał do szczepienia się, ponieważ stanowi to konkretny sposób realizacji odpowiedzialności za bliźniego i wspólne dobro. Podkreślał stanowczo, że każdy powinien mieć dostęp do szczepionki, niezależnie od statusu społecznego czy zamożności. Szczepionki przeciwko Covid-19 otrzymane przez Watykan zostaną też podane ubogim – ogłosił w styczniu papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.
Teraz kard. Krajewski przedstawił szczegóły dotyczące kolejnego etapu szczepień osób ubogich i zmarginalizowanych społecznie. – Osobami, które będą zaszczepione w Wielkim Tygodniu są mieszkańcy naszych noclegowni na terenie Rzymu i poza Rzymem, ponieważ oni są najbardziej narażeni na wirusa. Dlatego postanowiliśmy właśnie w Wielkim Tygodniu zaprosić ich do Watykanu i zaszczepić przez tych samych lekarzy wolontariuszy, którzy codziennie pracują w naszych ambulatoriach – zaznaczył w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Krajewski. – Bardzo nam zależało, aby byli oni szczepieni w ten sam sposób jak wszyscy pracownicy Watykanu i jak Ojciec Święty, czyli będzie to ta sama szczepionka, którą został zaszczepiony papież Franciszek i wszyscy pracownicy, w tym samym miejscu, czyli w Auli Pawła VI. Dodał, że czas szczepień będzie wyjątkowy, ponieważ są to ludzie, którzy cierpią, a w Wielkim Tygodniu „celebrujemy cierpienie Chrystusa aż po zmartwychwstanie”.
Przypomnijmy, że w okresie świąt Bożego Narodzenia kard. Krajewski był zarażony koronawirusem i przez 11 dni był hospitalizowany. Z kolei już w lutym – jako ozdrowieniec – odwiedził chorych leczonych w rzymskim szpitalu św. Jana na Lateranie.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |