Kard. Nichols dziękuje kard. Dziwiszowi i modli się za nowego metropolitę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W dniu, w którym papież Franciszek ogłosił abp. Marka Jędraszewskiego arcybiskupem Krakowa, ogarniam modlitwą jego oraz ustępującego metropolitę krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza – zapewnił kard. Vincent Nichols, przewodniczący Konferencji Episkopatu Anglii i Walii i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Biskupów Europy.

Publikujemy treść podziękowań, zamieszczonych na stronie Konferencji Episkopatu Anglii i Walii:

W dniu, w którym papież Franciszek ogłosił abp. Marka Jędraszewskiego arcybiskupem Krakowa, ogarniam modlitwą jego oraz ustępującego metropolitę krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza.

W całej Anglii i Walii jesteśmy szczególnie wdzięczni kard. Dziwiszowi za goszczenie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W sercu ŚDM znalazły się te dwa spotkania: spotkanie ze sobą nawzajem i spotkanie z Panem, obecnym w drugim człowieku. W sercach milionów obecnych tam osób, ŚDM pozostanie inspiracją i wyzwaniem, prowadzącym nieustannie do żywego spotkania z Jezusem.

Za to i za całą służbę Kościołowi, zwłaszcza za blisko czterdziestoletnią posługę osobistego sekretarza św. Jana Pawła II, dziękujemy mu i modlimy się za Polaków, zarówno tych w Wielkiej Brytanii, jak i w ojczyźnie.

Kard. Nichols dziękuje kard. Dziwiszowi i modli się za nowego metropolitę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze