Kard. Stanisław Dziwisz: nauczanie Jana Pawła II nadal może nas inspirować
Jan Paweł II zostawił nam ogromne dziedzictwo myśli i nauczania, które nadal może nas inspirować – tak o św. Janie Pawle II mówił w Ludźmierzu kard. Stanisław Dziwisz. Podczas mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala krakowski arcybiskup senior wskazywał, że myśl papieża Wojtyły zachowuje aktualność w odniesieniu do wyzwań, jakie przeżywają dziś Polacy w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.
W sobotni wieczór w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbyła się prezentacja książki „Kustosz 600-lecia. Opowieść o życiu ks. Tadeusza Juchasa (1949-2014)”. Wcześniej kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył mszy świętej.
Odnosząc się do odczytanego fragmentu z Ewangelii, podkreślił, że jej słowa nie stanowią jedynie „pięknego opowiadania”, przedstawiającego historię Szymona Piotra, ale są skierowane wprost do każdego człowieka. – Również w nasze życie wkracza bezpośrednio Bóg. On chce być obecny we wszystkich naszych doświadczeniach, w naszych radościach i smutkach, w naszych trudach i nadziejach – wyjaśniał kard. Dziwisz, dodając, że nigdy nie jest za późno na nawrócenie i zawierzenie się Bogu.
Podkreślił, że taką właśnie logiką kierował się św. Jan Paweł II, którego dwudziesta rocznica śmierci przypadać będzie 2 kwietnia. – Wiemy, jak bardzo naznaczył on nasze życie wiary najpierw jako arcybiskup metropolita krakowski, a potem jako pasterz Kościoła powszechnego i w pewnej mierze duchowy przywódca świata na przełomie tysiącleci – mówił długoletni osobisty sekretarz Ojca Świętego.
Przypomniał przy tym liczne wizyty Papieża Polaka w Ludźmierzu, łącznie z ostatnią w roku 1997. – Zostawił nam ogromne dziedzictwo myśli i nauczania. Ono nadal może nas inspirować, ubogacać nasze życie duchowe i pomagać w stawianiu czoła nowym wyzwaniom, z jakimi spotykamy się w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym – apelował kard. Dziwisz. Dodał, że jest to tym bardziej ważne współcześnie, gdy „dociera do nas mnóstwo powierzchownych obrazów i słów, pośród których łatwo się zagubić, stracić orientację w życiu i zapomnieć o tym, co najważniejsze”.
Metropolita krakowski senior zakończył dziękczynieniem za dar życia św. Jana Pawła II i zawierzeniem Matce Bożej wszystkich zebranych, ich rodzin, Podhala i całej Polski.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |