kard. Tagle

fot. YouTube

Kard. Tagle zachęca do pomocy niedożywionym dzieciom

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Metropolita Manili, kard. Luis Antonio Tagle zaapelował do filipińskich katolików o zaangażowanie w okresie Wielkiego Postu w działalność charytatywną. Chodzi zwłaszcza o pomoc w dożywieniu ubogich dzieci.

Hierarcha wezwał do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez przekazywanie ofiar, które przeznaczone będą na posiłek w ramach kampanii „Fast2 Feed” w archidiecezji Manila, stanowiący część programu Hapag-Asa Kościoła filipińskiego. „Zmieńmy życie tych głodnych i niedożywionych dzieci, ofiarowując im to, co możemy zaoszczędzić podejmując post w obecnym okresie” – napisał kard. Tagle. Dodał, że praktykowanie czynnej miłości jest konkretnym dowodem na to, że staramy się naśladować Jezusa i czynimy ze swojego życia dar konkretnej miłości dla potrzebujących.

W tym roku ogólnokrajowy program Hapag-Asa, którego celem jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci do 12 roku życia, chce zapewnić jeden posiłek dziennie dla 30 tys. dzieci przez 120 dni. Za 10 peso dziennie, to jest około 70 polskich groszy, można podać dziecku posiłek na bazie manny. „Opakowanie z manną” to formuła posiłku ryżowego wzbogaconego witaminami zmieszanymi z warzywami. Programy żywieniowe są uzupełniane praktycznymi szkoleniami dla rodziców, obejmującymi również sesje edukacyjne z zakresu wartości zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Pomaga on również społecznościom, a zwłaszcza matkom, w tworzeniu grup samopomocy, które pomogą w tworzeniu własnych inicjatyw na rzecz wychodzenia z ubóstwa.

Zobacz także
Wasze komentarze