Fot. Twitter

Katolicki Twitter istnieje naprawdę

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W mediach społecznościowych istnieje wiele przestrzeni i grup. Twitter jest platformą umożliwiającą dzielenie się krótkimi wypowiedziami, których forma zachęciła do korzystania już 336 mln użytkowników. Czy istnieje jednak coś takiego jak „katolicki Twitter”?

Jeśli ktoś z Was regularnie korzysta z Twittera, wie zapewne, że konta mają tam różnego rodzaju portale czy gazety (jak chociażby @misyjne_pl), które regularnie dzielą się newsami i ciekawymi felietonami. Są również osoby (duchowne i świeckie) w podobnej formie dzielące się swoimi przemyśleniami i wiadomościami. Mogą one okazać się niezwykle inspirujące w życiu duchowym. Jakie to profile?

@Pontifex_pl 

W tym rankingu nie mogło zabraknąć najważniejszej osoby – Ojca Świętego, który codziennie, czasami nawet kilka razy dziennie udostępnia przemyślenia i refleksje. Z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Jego tweety tłumaczone są na wiele języków, w tym również na polski.

@Abp_Gadecki 

Arcybiskup Stanisław Gądecki dzieli się na swoim profilu nie tylko przemyśleniami czy fragmentami homilii, ale także ciekawymi zdjęciami związanymi z życiem Kościoła i poszczególnymi diecezjami Polski. Na jego tablicy spotkać możemy nie tylko jego własne tweety, ale także tzw. retweety pochodzące z innych kont wartych obserwowania.

@EpiskopatNews 

Episkopat News to konto prowadzone przez Konferencję Episkopatu Polski, które regularnie tweetuje na temat wydarzeń z życia Kościoła, Episkopatu Polski, a także różnego rodzaju wydarzeń społeczno-kulturalnych mogących zainteresować polskich katolików.

@Pursuedbytruth 

Katolicki Twitter to nie tylko polskojęzyczne konta. Siostra Teresa Aletheia ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła w USA prowadzi od dawna konto na Twitterze, które ma już nawet oznaczenie tzw. konta zweryfikowanego, a więc oficjalnie uznanego przez zespół Twittera jako prawdziwe (takie oznaczenia dostają popularne osoby w celu potwierdzenia ich tożsamości i przeciwdziałania przypadkom podszywania się pod nie). Tweety s. Alethei nie raz były dla mnie ogromną inspiracją w życiu duchowym.

Fot. REUTERS/Osservatore Romano

@Theghissilent 

Tommy Tighe jest autorem wielu publikacji o tematyce katolickiej, ale także skrupulatnym twitterowiczem opisującym siebie jako hipsterski katolik. Relacjonuje wiele historii, które spotykają go w pracy czy podczas spotkań z osobami niewierzącymi lub wręcz wyśmiewającymi wiarę katolicką w żartobliwy i czasami po prostu luźny sposób.

@Digitalnun 

Siostra Catherine Wybourne jest brytyjską benedyktynką, która prócz prowadzenia własnego bloga codziennie modli się za osoby, które ją obserwują na Twitterze.

@BpIgnacyDec 

Świdnicki biskup Ignacy Dec aktywnie włącza się w życie mediów społecznościowych (nie tylko Twittera, ale także YouTube i innych platform). Nie ma dnia, w którym nie czytałabym wpisu tego biskupa i ani na chwilę nie zatrzymała się na sensem wpisanych słów. Zdecydowanie daje do myślenia.

@Apostolinka 

Siostra Anna Maria Pudełko należy do Zgromadzenia Sióstr Apostolinek. Jest psychopedagogiem powołań, a także rozpoznawalną i „medialną” siostrą. Razem z rodzoną siostrą (@Judyta_pddm) prowadzą wiele wykładów, warsztatów, a także aktywnie uczestniczą w życiu mediów katolickich. 

* * * 

Oczywiście to nie wszystkie „katolickie” konta na Twitterze. Jest ich o wiele, wiele więcej. Wyżej wymienione „nicki” to tylko nasze redakcyjne propozycje. A skoro o redakcji mowa… zapraszamy do zapoznania się naszymi prywatnymi kontami na Twitterze.

Marcin Wrzos OMI @WrzosOMI
Michał Jóźwiak @jozwiak_michal  
Zofia Kędziora @zofiakedziora 
Aleksander Barszczewski @Barszczewskii 
Justyna Nowicka @JuNowicka 
Maciej Kluczka @RentgenKluczka 
Maksymilian Nagalski @MNagalski 
Weronika Jakubowska @jakubowska_w 

Katolicki Twitter istnieje naprawdę
3 (50%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze