Katowice: archidiecezja przekazała 50 tys. zł na odbudowę szpitala w Katowicach
Archidiecezja katowicka przekazała 50 tys. zł darowizny na odbudowę Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach (UCK). 14 listopada w jednej ze szpitalnych sal w tej placówce doszło do pożaru.
– Na skutek tego nieszczęśliwego zdarzenia na szczęście nikomu z pacjentów i personelu nic poważnego się nie stało, ale kosztowne prace remontowe są niezbędne w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania oddziału i zagwarantowania profesjonalnej pomocy pacjentom – przekazał rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal.
– Wierni archidiecezji katowickiej wspierają też wytrwałą modlitwą całą służbę zdrowia, zwłaszcza personel tego Oddziału oraz wszystkich leczących i niosących pomoc chorym zarówna na koronawirusa, jak i inne choroby i schorzenia – dodał.
>>> Pożar szpitala w Katowicach: cztery pielęgniarki podtrute dymem [GALERIA]
Do pożaru doszło 14 listopada przed południem. Ogień pojawił się na siódmym piętrze UCK – w sali szpitalnej o powierzchni ok. 20 m kw. Pożar szybko został opanowany. Jak podawali przedstawiciele szpitala, do pożaru doszło w jednej z sal Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego, w wyniku zaprószenia ognia.
Według nieoficjalnych informacji do pożaru doszło najprawdopodobniej po zapaleniu papierosa przez jednego z pacjentów. W dalszym ciągu bada to policja. – Czekamy na opinię biegłego z zakresu pożarnictwa – powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka katowickiej komendy młodsza aspirant Agnieszka Żyłka.
Po wybuchu pożaru do innego oddziału szpitala zostało ewakuowanych 20 pacjentów i 10 osób z personelu. Cztery pielęgniarki niegroźnie podtruły się dymem. Po pożarze szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Chirurgii Przewodu Pokarmowego.
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach należy do największych szpitali w woj. śląskim. Powstało w wyniku połączenia dwóch placówek medycznych: Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii oraz Centralnego Szpitala Klinicznego. Dysponuje ok. 600 łóżkami w dwóch lokalizacjach. W placówce stale rozwijana jest również kompleksowa opieka onkologiczna m.in. nad pacjentami z bardzo rzadkimi nowotworami neuroendokrynnymi.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |