Willingen, Niemcy, 27.01.2017. Polak Kamil Stoch podczas kwalifikacji przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Œwiata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen, 27 bm. (gj) PAP/DPA/Arne Dedert

Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nasi skoczkowie narciarscy triumfują drużynowo już drugi raz w tym sezonie. Po świetnych skokach Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Macieja Kota Polacy wyprzedzili Austriaków i Niemców.

W niemieckim Willingen zakończyły się zawody drużynowe w skokach narciarskich. Polska reprezentacja po raz drugi w tym sezonie stanęła na najwyższym stopniu podium wyprzedzając drugich Austriaków i trzecich Niemców.

Po dobrych skokach biało-czerwonych po pierwszej serii wyprzedzali nas tylko Austriacy, jednak to druga seria zapewniła nam mnóstwo emocji.

Już po pierwszym fenomenalnym skoku Piotra Żyły prowadziliśmy przewagą 3,2 punkta. Napięcie rosło, czego mocno doświadczył Stephan Leyhe, który doleciał tylko do 120 metra. Dla Polaków pojawiła się szansa na powiększenie przewagi. Fenomenalny skok Dawida Kubackiego dał nam ponad 15 pkt przewagi nad Austriakami i 30 nad Niemcami. Rywale nie byli już w stanie odrobić takiej straty. Maciej Kot i Kamil Stoch utrzymali przewagę i dali nam drugi w tym sezonie (i w historii) zwycięstwo w konkursie drużynowym.

Fot. PAP/Arne Dedert
Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze