Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po wypadku premier Beata Szydło przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali; na szczęście nic poważnego pani premier się nie stało – poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik potwierdził, że doszło do kolizji na terenie Oświęcimia. „Pani premier przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali, Na szczęście nic poważnego pani premier się nie stało” – powiedział Bochenek

Zaznaczył, że okoliczności całego zdarzenia wyjaśnia obecnie małopolska policja.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji mł. insp. Dariusz Ciarka powiedział TVP Info, że „zdarzenie miało miejsce w samym Oświęcimiu”.

„Jeżeli ktoś zna Oświęcim, wie gdzie jest m.in. dworzec PKP, to właśnie w tych okolicach, kiedy pojazdy kolumny rządowej poruszały się tą drogą, nagle kierujący seicento, nie upewniając się, zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, tym doprowadził do zderzenia z pojazdem akurat którym poruszała się pani premier” – powiedział Ciarka.

„Premier jechała w drugim samochodzie w kolumnie. Z nim zderzył się inny samochód. Obrażenia odniosła premier, a także jeden z funkcjonariuszy BOR. Niczego nie mogę w tej chwili powiedzieć więcej o obrażeniach” – powiedział Gleń.

Dodał, że kierowca cinquecento ma ok. 20 lat. Okoliczności wypadku nie są znane. „Pojazdy zderzyły się, ale o winie nie można jeszcze mówić. Miał miejsce manewr przy wyprzedzaniu. Początkowo świadek mówił, że cinquecento wyjechało z podporządkowanej drogi, ale to nie jest potwierdzone” – powiedział Gleń.

W mojej ocenie premier na pewno będzie leczona w szpitalu; decyzja o ewentualnym przewiezieniu premier do placówki rządowej ma zostać podjęta w ciągu godziny – powiedział w piątek lekarz Andrzej Jabłoński ze szpitala w Oświęcimiu.

W rozmowie z TVN24 lekarz podkreślił, że stan premier jest stabilny. „Mogę powiedzieć w tej chwili, że pani premier jest w stanie stabilnym i za krótki okres czasu, żeby poinformować o szczegółach” – powiedział.

Pytany, czy premier Szydło w szpitalu będzie musiała zostać kilka dni, odparł: „Nie mogę określić czasu, ale będzie to na pewno pobyt w dniu dzisiejszym w szpitalu”.

Dopytywany o obrażenia premier zaznaczył, że w jego ocenie premier na pewno będzie musiała być leczona w szpitalu.

Premier została przebadana tomografem komputerowym; zostały też wykonane badania w kierunku wykluczenia obrażeń wewnętrznych.

„W związku z zaistniałą sytuacją i wypadkiem natychmiast swoje działania rozpoczęła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która na miejsce wypadku skierowała swoich ludzi” – powiedział Żaryn.

„W chwili obecnej trwają czynności związane z zadaniami wykonywanymi przez ABW. Na miejscu pracują funkcjonariusze, sprawdzają uczestników wypadku oraz próbują na miejscu zrekonstruować co się działo” – powiedział. „Czynności w chwili obecnej wciąż trwają” – podkreślił.

Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Galeria (17 zdjęć)
Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze