Komentarz do Ewangelii, 26 sierpnia 2017

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z Ewangelii na dziś: „W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja». Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»” (J 2,1-5). 

 

Uśmiecham się, bo Ewangelia mało sierpniowa. Episkopat zachęca nie tylko do trzeźwości, ale abstynencji od alkoholu, a w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej czytamy o tym, że Jezus uczynił 700 litrów, czyli 900 butelek najlepszego wina (miara, hebr. bat to ok. 40 litrów, w jednej stągwi mieściło się 80–120 litrów, a wszystkie naczynia zawierały 700 litrów płynu). Sprawił, że wesele prawdziwie się „rozweseliło”. 

Maryja wypowiada słowa-klucze chrześcijanina: „czyń wszystko, cokolwiek On powie”. Wówczas będziesz prowadził życie szczęśliwe, choć nie zawsze łatwe i proste i nie zawsze szeroko akceptowane. Jednak Jezus będzie Cię obficie wspierał, co najmniej tak bardzo jak szczęściarzy nowożeńców z Kany Galilejskiej. 

Komentarz do Ewangelii, 26 sierpnia 2017
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze