Komentarz do Ewangelii, 27 grudnia 2017

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z Ewangelii na dziś: „Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył” (J20, 4-8). 

 

Boże Narodzenie, a my z Janem i Piotrem przenosimy się do zmartwychwstania. Apostołowie pokazują, jak działa przekonująca Ewangelia: Jan „ujrzał i uwierzył”(gr. kai eiden, kai episteusen). Obydwaj słyszeli wcześniej o zmartwychwstaniu Jezusa od kobiet. Jednak musieli zobaczyć to, co się stało, na własne oczy. Same słowa ich nie przekonały. 

Dobrze by było, aby ludzie, patrząc na chrześcijański sposób naszego życia, uwierzyli w Boga i Bogu. Same słowa i deklaracje są niewystarczające. 

Komentarz do Ewangelii, 27 grudnia 2017
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze