mężczyzna modlitwa

Fot cathopic

Kościół wzywa do modlitwy za Hongkong

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Katolicy Hongkongu modlą się dziś i poszczą w intencji pomyślnej przyszłości swego miasta. Jest to odpowiedź na apel administratora apostolskiego tamtejszej diecezji kard. Johna Tonga Hona, który wszystkie parafie i zakony wezwał do copiątkowej modlitwy za Hongkong.

Zalecił też adoracje eucharystyczne, drogi krzyżowe oraz uczynki miłosierdzia na rzecz biednych i najbardziej potrzebujących. Jego zdaniem sytuacja na wyspie osiągnęła punkt krytyczny.

>>> Hongkong: protestujący starli się z policją na lotnisku

Inicjatywa został podjęta po tym, jak od ubiegłej soboty manifestanci rozpoczęli blokowanie miejscowego lotniska, co spowodowało odwołanie wielu rejsów. Doszło też do brutalnych starć pomiędzy policją a demonstrantami.

Sytuacja tej dawnej kolonii brytyjskiej wydaje się zmieniać z minuty na minutę. Obserwuje się niepokojący wzrost przemocy, a w związku z tym pojawia się widmo chińskiej interwencji wojskowej.

W Hongkongu cały czas utrzymuje się napięcie wywołane protestami przeciwko projektowi nowelizacji prawa ekstradycyjnego, które umożliwiałoby m.in. przekazywanie osób podejrzanych o przestępstwa do Chin kontynentalnych. Pod wpływem demonstracji – największych od czasu przyłączenia w 1997 roku Hongkongu do Chińskiej Republiki Ludowej – władze bezterminowo zawiesiły prace nad projektem, ale nie wycofały z niego całkowicie, czego domagają się protestujący.

Zobacz także
Wasze komentarze