fot. pixabay

Kraków: można wziąć udział w filmie „Znak sprzeciwu”. Poszukiwani są statyści

Krakowski Rafael Film prowadzi nabór statystów do swojej kolejnej produkcji filmowej. Dzieło pt. „Znak sprzeciwu” prezentować będzie obronę wartości krzyża przez uczniów z prowincjonalnej szkoły we Włoszczowie.

Nowy film będzie opowieścią o nastolatkach, którzy byli w stanie zaryzykować wiele dla wartości obrony najważniejszego symbolu wiary chrześcijańskiej. Młodzi zorientowali się, że z sal lekcyjnych zniknęły te ważne dla nich symbole religijne, a samorząd szkolny złożył u dyrekcji petycję podpisaną niemal przez wszystkich uczniów, w której domagał się przywrócenia krzyży. Ostatecznie ten brak zgody na zastaną rzeczywistość przerodził się w strajk okupacyjny.

Pierwszy klaps na planie filmowym padnie już 28 sierpnia. W produkcji wystąpią znani polscy aktorzy, m.in. Adam Woronowicz, Piotr Cyrwus czy Sebastian Fabijański. 

>>> Powstanie warszawskie miało swoich świętych

fot. pixabay

– Dla statystów będzie to nie tylko wyzwanie filmowe, ale też forma pewnego manifestu, opowiedzenia się po stronie najważniejszych chrześcijańskich wartości. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy obecność krzyża w przestrzeni publicznej jest wyraźnie zagrożona – mówi Andrzej Sobczyk, prezes Stowarzyszenia Rafael, współproducenta dzieła.

Więcej informacji o filmie oraz o historii z Włoszczowy, jak i możliwości wsparcia projektu, a także formularz zapisu jako statysty dostępne są na stronie www.znaksprzeciwu.pl.

Reżyserem “Znaku sprzeciwu” jest Mateusz Olszewski, twórca młodego pokolenia, który na swoim koncie ma m.in. seriale „Jonasz z 2b” oraz „Jonasz z maturalnej”, entuzjastycznie przyjęte przez widzów kanału „Langusta na Palmie” o. Adama Szustaka.

Krakowska grupa Rafael Film angażuje się w działania ewangelizacyjne, wykorzystując potencjał wartościowego kina i mediów. Przygodę z filmem religijnym rozpoczęła ona od promocji i dystrybucji na nośnikach VHS słynnej „Pasji” Mela Gibsona. W jej dorobku są już następujące filmy: „Karolina”, „Bóg w Krakowie”, „Gurgacz. Kapelan wyklętych”, „Teraz i w godzinę śmierci”, „Największy Dar”, „Opiekun” oraz „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze