Kraków: nowa formuła Dialogów z abp. Markiem Jędraszewskim

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W kolegiacie akademickiej św. Anny i kilku innych krakowskich świątyniach odbywać się będą w tym roku Dialogi Arcybiskupa, znane dotychczas jako Dialogi u św. Anny. Pierwsze spotkanie w nowej formule odbędzie się 18 stycznia.

Pierwsze w nowym roku i w odświeżonej formule spotkanie abp. Jędraszewskiego z wiernymi odbędzie się pod hasłem „Co to znaczy mieć relację z Bogiem?”. „To właściwie kluczowa sprawa dla naszej wiary, dla naszej miłości, dla naszej chrześcijańskiej nadziei” – zauważa metropolita krakowski, zachęcając do udziału w Dialogach. 

Każde spotkanie rozpoczyna się od katechezy abp. Jędraszewskiego na wybrany w danym miesiącu temat, następnie odpowiada on najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na pytania zadawane na żywo. 

W tym roku Dialogi będą miały miejsce w kolegiacie akademickiej św. Anny raz w czterech wybranych kościołach Krakowa: św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303 w Nowej Hucie, NMP z Lourdes na Miasteczku, MB Różańcowej na os. Piaski Nowe oraz w bazylice oo. Dominikanów. Harmonogram i tematy spotkań są podane na stronie internetowej www.dialogi.pl. Tam również, poprzez specjalny formularz, można zadawać pytania do metropolity krakowskiego.

W tym roku spotkania rozpoczynać się będą projekcją sondy ulicznej, w której młodzi ludzie pytają o dany temat przechodniów na ulicach Krakowa. Abp Jędraszewski w swojej katechezie będzie mógł więc odnieść się także do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła.

Kolejne spotkania poświęcone będą spowiedzi i kierownictwu duchowemu w świetle ludzkiej psychiki, rozeznawaniu powołania, woli Bożej i woli ludzkiej, przykazaniu „Czcij ojca swego i matkę swoją”, relacjom Kościoła i państwa w stulecie odzyskania niepodległości, pięknu i godności liturgii oraz modlitwom charyzmatycznym w Kościele.

Dialogi to cykl tematycznych spotkań abp. Marka Jędraszewskiego z wiernymi i wszystkimi zainteresowanymi. Są pomyślane jako możliwość rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła.

Kraków: nowa formuła Dialogów z abp. Markiem Jędraszewskim
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze