Kraków: trwa adwentowa odsłona akcji „Ciacho za ciacho” organizowanej przez DA „Beczka”
Do niedzielnego wieczora potrwa grudniowa edycja inicjatywy „Ciacho za ciacho”, organizowanej przez grupę charytatywną „Szpunt”, działającą przy Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie. Tym razem jej beneficjentami są szkoła Al Farah i centrum edukacyjne Zavarian w Aleppo w Syrii.
Jak wskazuje w rozmowie z KAI Justyna Gucwa, koordynator wydarzenia, taki cel to niejako przypomnienie dramatu Syrii, który w ostatnich miesiącach został nieco zapomniany. – To miejsce, w którym najmłodsi cierpią niezwykle z powodu wojny i trzęsień ziemi. A placówki, które chcemy wesprzeć, umożliwiają im powolne odzyskiwanie swojego dzieciństwa, a także zapewniają warunki do prawidłowego rozwoju i edukacji – tłumaczy.
Tradycyjnie krużganki dominikańskie witają ludzi dobrej woli w niedzielę zapachem ciast oraz stosem książek, płyt czy ozdób świątecznych. Na przybywających czeka też kawiarenka z ciepłymi napojami oraz goframi i tostami.
– Takie podejście do charytatywności sprawia, że ludzie chcą tu przychodzić, co zresztą widać po tłumie, który w zasadzie nie odstępuje od stoisk. Wszyscy, którzy tu przychodzą, wiedzą, po co odbywa się zbiórka i że to nie tylko datek, ale i przestrzeń, w której mogą spędzić miło niedzielny czas – ocenia pan Piotr.
>>> Kraków: wspólnota Hanna przygotowuje świąteczne spotkanie dla osób w kryzysie bezdomności
Oprócz kiermaszu ciast i książek, uczestnicy akcji mogą wziąć udział do wieczora również w spektaklach teatralnych, pokazach fizycznych czy warsztatach baristycznych. Poza tym chętni mogą zlicytować m.in. piękne dzieła sztuki oraz wejściówki do ciekawych miejsc kulturalnych.
Każdy, kto nie może osobiście pojawić się u krakowskich dominikanów w niedzielę, wciąż może wesprzeć akcję w internecie. Do 13 grudnia można to uczynić pod adresem www.ciacho.dominikanie.pl.
Kiermasz charytatywnej grupy „Beczki” organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się na przykład zbudować studnię w Sudanie czy zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie oraz wesprzeć Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które od początku rosyjskiej inwazji prężnie działa na rzecz poszkodowanych mieszkańców oraz walczących żołnierzy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |