Ks. Waldemar Cisło zrezygnował z funkcji dyrektora polskiej sekcji PKWP
Ks. Waldemar Cisło zrezygnował z funkcji dyrektora polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którego celem jest pomoc chrześcijanom na całym świecie. Duchowny pełnił tę funkcję od 2006 r.
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN) pomaga chrześcijanom w 140 krajach. Zakres pomocy obejmuje: ewangelizację w mediach, kształcenie teologiczne, apostolat biblijny, pomoc duszpasterską, katechezę, stypendia mszalne, środki transportu i pomoc budowlaną. Polska sekcja PKWP działa od 2006 r. Od samego początku jej dyrektorem był ks. Cisło.
„Po 20 latach organizowania tego wszystkiego chcę oddać to dzieło w nowe ręce. Nadszedł chyba czas, że PKWP potrzeba nowej twarzy. Zwłaszcza, że byłem najstarszym dyrektorem z 23 sekcji krajowej, więc wystarczy” – stwierdził. Ks. Cisło poinformował PAP, że funkcję dyrektora będzie pełnił do 28 września. Dodał, że wtedy też poznamy nazwisko nowego dyrektora polskiej sekcji PKWP.
>>> Pomoc Kościołowi w Potrzebie: dziś stosuje się bardziej podstępne formy dyskryminacji chrześcijan
O rezygnacji ks. Cisły pierwszy poinformował w poniedziałek Onet. Według dziennikarzy portalu decyzja o rezygnacji zbiegła się w czasie z donosami kierowanymi przez byłych pracowników ks. Cisły w sprawie domniemanych nieprawidłowości w rozliczaniu zbiórek pieniędzy.
Duchowny zapewnił, że jego decyzja nie ma związku z żadnymi sygnałami o nieprawidłowościach w rozliczaniu zbiórek pieniędzy, które organizowało Stowarzyszenie. „Nie było żadnych nieprawidłowości. Co roku przeprowadzany jest audyt Stowarzyszenia, z którym każdy może się zapoznać na stronie internetowej. Audytorzy nie zgłaszali żadnych nieprawidłowości” – zastrzegł ks. Cisło.
>>> Ks. prof. Waldemar Cisło: gdy Bóg chce zbawiać, nie powstrzyma go ludzka słabość
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) założył w 1947 r. holenderski norbertanin o. Werenfried van Straaten (1913-2003).
Od 2009 r. sekcja polska PKWP organizuje w listopadzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Od 2006 r. prowadzi również kampanię „SOS dla Ziemi Świętej”, w ramach której pomaga chrześcijanom z Betlejem sprzedać w Polsce przygotowane przez nich pamiątki, rękodzieła, różańce, krzyże, figurki, ozdoby choinkowego, itd. Organizacja organizowała również akcje pomocy chrześcijanom w Syrii, Sudanie i Egipcie. Polska sekcja PKWP przygotowała m.in. wydanie publikacji „Prześladowani i zapomniani. Raport o prześladowaniu chrześcijan” i przetłumaczoną na 176 języków książkę dla dzieci „Bóg przemawia do swoich dzieci: wybrane teksty z Biblii”.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |