
fot. PAP/Wojtek Jargiło
KUL rozpoczął rekrutację – blisko 100 kierunków, nowości i stypendia
KUL otwiera rekrutację na rok akademicki 2025/26. Kandydaci mogą wybierać spośród niemal 100 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich: medycznych, prawniczych, filologicznych, społecznych, technicznych, filozoficznych i teologicznych. Wśród nowości znajdują się: European and International Legal Studies, Informatyka II stopnia w języku angielskim, Administracja II stopnia w formule hybrydowej, Duchowość i Coaching oraz pierwsze w Polsce Studia Biblijne.
Drugi rok z rzędu KUL zapewnia stypendia dla wybitnych maturzystów rocznika 2025 – już od pierwszego semestru studiów. Możliwość wsparcia finansowego daje program „Doskonały kandydat”, którego celem jest wspieranie rozwoju naukowego oraz motywowanie do dalszego doskonalenia się w wybranym kierunku. O stypendium mogą się ubiegać kandydaci, którzy zarejestrowali się do 11 lipca, uzyskali co najmniej 80 punktów na liście rankingowej danego kierunku, zdali maturę krajową, międzynarodową (IB/EB) lub zagraniczną i zostali przyjęci na pierwszy rok stacjonarnych studiów pierwszego stopnia lub jednolitych magisterskich na KUL.

Tegoroczna rekrutacja to także premiera nowego serwisu kandydat.kul.pl – intuicyjnego i przejrzystego. Strona zawiera nie tylko opisy kierunków i terminarze, ale również w kompleksowy sposób informuje o studiach i życiu akademickim: www.kandydat.kul.pl.
Ważne terminy
Rekrutacja konkursowa na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie trwa od 5 maja do 11 lipca 2025 roku do godz. 15.30. Wyniki przyjęć ogłoszone zostaną w systemie e-rekrut w poniedziałek, 14 lipca, po godz. 16.30. Kandydaci na studia drugiego stopnia mają czas na rejestrację do 17 lipca 2025 roku. Od 15 lipca do 22 września zaplanowano rejestrację dla tych, którzy zdecydują się na studia nieco później lub poszukują wolnych miejsc.
Nowości
- European and International Legal Studies (studia I stopnia) – kierunek prowadzony w języku angielskim, przygotowujący do pracy w środowisku wielokulturowym i międzynarodowym. Program łączy wiedzę z zakresu prawa europejskiego, prawa międzynarodowego publicznego i prywatnego, praw człowieka, handlu międzynarodowego oraz prawa organizacji międzynarodowych.
- Administracja (studia niestacjonarne II stopnia, realizowane w trybie hybrydowym) – nowa odsłona studiów magisterskich z naciskiem na praktyczne przygotowanie do pracy w administracji publicznej i samorządowej lub jako forma dokształcenia dla pracowników administracji i organizacji społecznych.
- Studia Biblijne (studia I stopnia w trybie hybrydowym) – pierwszy tego typu program w Polsce, skierowany do osób zainteresowanych Pismem Świętym, jego kontekstem historycznym, językowym i teologicznym. W programie nauka języka greckiego i hebrajskiego biblijnego. Umożliwia rozwój w dyscyplinie nauk biblijnych.
- Duchowość i Coaching (studia I stopnia w trybie hybrydowym) – połączenie coachingu z formacją chrześcijańską. Kierunek przygotowuje m.in. do pracy w roli liderów, doradców i animatorów wspólnot.
- Informatyka w języku angielskim – studia II stopnia przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, którzy ukończyli kierunek prowadzony w języku angielskim.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |