fot. Niniwa

Kulinarny rachunek sumienia Wojciecha Modesta Amaro – trzeci dzień Festiwalu Życia w Kokotku [+GALERIA]

„Najbardziej żałuję tego, że kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stały się dla mnie bożkiem” – przyznał znany szef kuchni i restaurator, który spotkał się z młodymi w Kokotku.

Temat zakończonego w środę trzeciego dnia Festiwalu Życia w Kokotku – Razem – kierował uwagę młodzieży na postawę Maryi, gdy po narodzinach Jezusa – w obliczu niebezpieczeństwa ze strony Heroda – nie zwątpiła z Bożą wolę, ale weszła w posłuszeństwo Józefowi, do którego to tym razem zaczął mówić anioł. Przez to uratowała życie swoje i Boga.

Amaro: nie ma szuflad dla Pana Boga

Gościem porannej konferencji był Wojciech Modest Amaro, popularny szef kuchni i restaurator, zaliczany do grona najlepszych kucharzy świata. Na spotkaniu z festiwalowiczami opowiadał o swoim nawróceniu i doświadczeniu Bożej miłości.

– Nie ma szuflad dla Pana Boga. Trzeba zaprosić Go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, o których myślimy, że są dla niego przeznaczone – przekonywał Wojciech Modest Amaro.

Pytany przez festiwalowe media o kulinarny rachunek sumienia odpowiedział, że najbardziej żałuje tego, iż kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stały się dla niego bożkiem.

>>> Rekolekcje Taktyczne i Górska Wędrówka – wakacyjne propozycje od Niniwy

fot. Niniwa

Mocne słowa na koncercie Luxtorpedy

Po południu uczestnicy festiwalu kontynuowali zajęcia w ramach warsztatów i modlili się na kolejnym nabożeństwie nad stawem Posmyk, po którym każdy mógł przyjąć maryjny medalik. Mszy św. tego dnia przewodniczył bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej.

– Tylko wtedy, gdy będziemy razem, mamy szansę zbudować coś sensownego. Coś, co będzie trwałe, cenne, co będzie przynosiło owoc teraz i w przyszłości – przekonywał w homilii bp Greger.

Wieczorem przed sceną ponownie zebrały się tłumy – tym razem na koncercie Luxtorpedy. W trakcie występu Robert „Litza” Friedrich wygłosił mocne przesłanie do młodzieży. – Jesteście najtrudniej doświadczanym pokoleniem w historii świata – powiedział, przestrzegając przed nieskrępowanym dostępem do wszystkiego, co proponuje współczesny świat, w tym – jak to określił – „mediów antyspołecznościowych”.

>>> Festiwal Życia w Kokotku rozpoczęty [GALERIA]

fot. Niniwa

Czwartek znaczy: Bieg Festiwalowicza!

Dziś czwarty dzień festiwalu. Rano prelegentem na konferencji był ks. Marcin Paś z duszpasterstwa młodzieży Pełni Życia, a po południu 350 osób pobiegnie przez wodę, las i błoto w ekstremalnym Biegu Festiwalowicza. Na zakończenie dnia Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki z diecezji gliwickiej.

Festiwal Życia w Kokotku potrwa do 10 lipca. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu przez cały czas mogą kupować pakiety jednodniowe oraz wejściówki na wydarzenia wieczorne – dostępne są one w sprzedaży online oraz stacjonarnej (na miejscu możliwa jest tylko płatność gotówką). Wszystkie szczegóły i aktualności na www.festiwalzycia.pl.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze